Стрічки закарпатського режисера В’ячеслава Бігуна номіновано на Міжнародний фестиваль історичного кіно

Життя  24 березня 2017 року, 15:34 1870

Стрічки закарпатського режисера В’ячеслава Бігуна «Довженко. Український Гомер кіно», «Найближчі до Бога» та «Страсті» номіновано на IV Міжнародний фестиваль історичного кіно, який відбудеться 7-9 квітня в Києві.

Актуальний документально-історичний кінопортрет «Довженко. Український Гомер кіно» показує постать і фільми українського світоча, оповідаючи про його вплив словами Андрія Тарковського, Юрія Іллєнка, Сергія Тримбача, Олександра Муратова, Пеетера Сімма та інших. Трагічні події окупації України драматизовано режисером в українсько-естонській стрічці «Страсті». Сучасна історія України представлена і в документальному фільмі «Найближчі до Бога» про сімейне жертвоприношення нової європейської війни. Стрічка зворушила серця глядачів і вразила експертів, вже здобувши п’ять кіновідзнак в Україні та за кордоном, зокрема за кращу операторську роботу та режисуру, використання «прогресивних підходів до кіномови в викладі історії фільму».

Читайте також: Закарпатець визнаний кращим режисером Міжнародного кінофестивалю в Італії

Нагадаємо, що фільми В’ячеслава Бігуна нагороджено трьома призами на ІІІ Міжнародному фестивалі історичного кіно в 2016 році: «Серце мами Гонгадзе» («Кращий образ у кадрі»), «Шевченко живе. Зізнання Лесі» («За кращий звук») та «Лист Тарковському» («За кращу операторську роботу»), а фільм «Мати. В ім’я мільйонів» за мотивами оповідання О. Довженка став фільмом відкриття.

В’ячеслав Бігун – кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом — в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор більше 500 публікацій й більше 10 фільмів, які за останні роки мали більше ста показів у 29 країнах і удостоєні більше 20 нагород, частина з яких представлена у вільному доступі. Найбільш продуктивний український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих у 2016 та 2015 роках Держкіно, та Міжнародної кінобази (IMDb). В’ячеслав Бігун неодноразово відзначався і за активну популяризацію українського кіно.
 

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0