Селище Кольчино пропонує створити об’єднану громаду

Життя  24 березня 2017 року, 19:09 3822 ФОТО

За багатьма показниками урядової методики формування спроможних територіальних громад це селище, поза усяким сумнівом, може стати центром окремої ОТГ, до якої можуть увійти села нинішньої Кольчинської селищної ради Жборівці, Кленовець і Коноплівці, Верхньовизницької сільської ради – Верхня Визниця, Клочки і Лісарня, Пузняковецької сільської ради – Пузняківці, Герцівіці, Грабово, Крите і Тростяниця.

Усі перелічені села природно-географічно розташовані у долині річки Визниця, що впадає у Латорицю на території Кольчина. Через селище пролягають залізнична та шосейна магістралі міжнародного сполучення Київ – Чоп, тут розташовано чимало підприємств. Жителі Мукачева давно облюбували живописну долину р. Визниця з джерелами мінеральних вод для розташування тут пансіонатів та садиб відпочинку, – повідомлє Закарпатське РВ АМУ.

Сусідство Кольчина з Мукачевом – другим за кількістю населення містом Закарпаття, стало причиною того, що в усіх пропонованих варіантах перспективного плану формування територій спроможних громад це селище відносили до складу потенційної Мукачівської міської ОТГ, оскільки це вписується в критерії урядової методики щодо визначення зони доступності послуг. Але місцеві жителі мають з цього приводу власну думку.

Ще в листопаді-грудні 2016 року в Кольчинській селищній та Верхньовизницькій сільраді кілька разів поспіль скликали місцевих депутатів, актив для ознайомлення із законодавчо-нормативною базою, після чого селищний голова КольчинаМикола Дуб ініціював створення об’єднаної територіальної громади. Його ініціативу підтримала сесія селищної ради. Невдовзі пропозиції щодо створення громади були направлені у Верхньовизницьку сільраду, котра уже  позитивно відгукнулася на ініціативу, та в Пузняковецьку сільраду, де процес розгляду ще триває.

І ось 20 березня у Кольчинській селищній раді відбулася консультативна зустріч активістів сел. Кольчино та с. Верхня Визниця з командою консультантів Закарпатського РВ АМУ, яка прибула туди у повному складі. Упродовж більш ніж двохгодинної насиченої та емоційної зустрічі з виконавчим директором ЗРВ АМУ І. Ревтієм, консультантами О. Лукшою, Ю. Траньович, П. Рябоконем, директором Закарпатського відділення Центру розвитку місцевого самоврядування І. Дем’янчуком тривало обговорення найрізноманітніших аспектів формування потенційної селищної ОТГ: від умов і критеріїв урядової методики до ведення перемовин з суміжними громадами; від проведення громадських обговорень до розрахунків бюджету потенційної ОТГ.

Позитивна налаштованість на досягнення результату додала учасникам консультацій емоційного заряду.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0