Медики прокоментували відсутність в області протизміїної сироватки

Життя  27 березня 2017 року, 08:08 1183 ВІДЕО

Днями ЗМІ краю поширили інформацію щодо проблем із наявністю протизміїної сироватки у медичних закладах області.

Директор Закарпатського центру екстреної медичної допомоги Томаш Білинець прокоментував ситуацію, яка склалася на сьогодні:

«Щороку у медичних закладів області з приводу укусів змій надається допомога від 10 до 25 нашим краянам. За останні три роки не проводилось централізованих закупок на державному рівні по протизміїній сироватці. В 2016 році через Міністерство охорони здоров’я України область отримала 1 дозу цього препарату. Зауважу, що залишки минулих років та цю одну дозу  вже використано. Однак, ми намагаємось винайти можливості мінімізувати наслідки, до яких можуть призвести тимчасові перебої з поставкою вакцин і тому минулого року ми знайшли фірму, яка має дозвіл на реалізацію вакцини і закупили для області 8 доз. На сьогодні в області вакцина є. І вже з початку року ця ситуація на контролі, вирішується питання додаткової закупки вакцин. І вже найближчим часом цей резерв буде поповнено».

Довідково: з отруйних змій в Україні розповсюджені лише гадюки. Загалом їх налічується 5 видів: Гадюка звичайна, Гадюка степова, Гадюка Нікольського, Гадюка Ренарда та Гадюка носата, які дуже нерівномірно розповсюджені на території України. Повсюдно в Україні трапляється лише Гадюка звичайна. Вона заселяє території від альпійських лук Карпат на висотах понад 1800-2000 м. над рівнем моря, до рівнин Причорномор’я і боліт Полісся.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0