Зміни у війську: нові умови укладання контрактів

Життя  1 квітня 2017 року, 16:52 1178

Закарпатські учасники антитерористичної операції можуть повернутись на службу до військових підрозділів 128 бригади, а також інших військових частин, перелік яких визначений Генеральним штабом Збройних Сил України без повторної підготовки у навчальних центрах. Таке рішення, зважаючи на звернення бажаючих укласти контракт зі Збройними силами України, прийнято Начальником Генерального штабу у березні 2017 року. Про це повідомляє група по роботі з особовим складом та громадськістю Закарпатського ОВК.

Про нові умови укладання контрактів та потенційні можливості розповів військовий комісар Закарпатської області полковник Богдан Череміський. "Дійсно, зважаючи на чисельні звернення бажаючих вступити на військову службу за контрактом у 128 бригаду та інші військові частини, командування максимально спростило умови і сьогодні вони є найбільш сприятливими для всіх охочих, – зазначив він. – Одним із факторів, який стримував багатьох колишніх військових із чималим бойовим досвідом від підписання контракту була необхідність проходити перепідготовку в навчальних центрах".

Як зазначив військовий комісар, у перепідготовці були як позитивні, так і негативні сторони. З одного боку два-три місяці у навчальному центрі давали потенційним контрактникам додатковий досвід, закріплювали вже набуті знання та давали нові. З іншого – після проведення підготовки у бійців не було гарантії, що вони потраплять саме в той підрозділ, в якому вони планували служити, підписуючи контракт.

"Сьогодні такої перепони вже немає і всі бажаючі, які хочуть повернутися до підрозділів, де проходили службу під час однієї з черг часткової мобілізації, мають змогу служити за своєю військово-обліковою спеціальністю вже з першого дня підписання контракту, без проходження перепідготовки в навчальному центрі", – наголосив полковник.

Крім того, Богдан Череміський наголосив на якісних змінах, які відбуваються в українському війську. "Зараз військова служба за контрактом – така ж робота, як і всі інші, зі своїми гарантіями та перспективами. Звичайно, це не сидіння за комп’ютером в офісі, є свої труднощі. Проте, якщо людина має ясний розум і бажання працювати, змінюючи щось у вітчизняній армії, підвищуючи обороноздатність держави та захищати мир на її території, досягти можна чимало, – зазначає військовий комісар. – Наші Збройні сили постійно реформуються, переймаючи позитивний закордонний досвід, тож постійно потрібні якісні кадри – від солдата-стрільця до генерала".

Передусім кадрами намагаються забезпечити військові підрозділи, які дислокуються на території Закарпаття. "Ми активно працюємо над поповненням славної 128 бригади та її підрозділів. Чимало закарпатських учасників АТО саме у її складі пройшли "гарячі" точки на Сході країни, були відзначені державними нагородами за мужність. Тож ми раді були б бачити їх знову у складі частини, бо хто як не вони може передати бойовий досвід і навики новачкам", – підсумував Богдан Череміський.

За роз’ясненням умов укладання контрактів зі Збройними силами України, інформацією підрозділів, до яких можна вступити на службу та забезпечення військовослужбовців завжди можна звернутись до Закарпатського обласного військового комісаріату чи військкомату в будь-якому районі області.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0