Письменниця Оксана Забужко розповіла, чим її вразила Берегівщина

Життя  5 квітня 2017 року, 09:53 1887

Відома українська письменниця Оксана Забужко нещодавно відвідала Закарпаття. До Берегова вона приїхала на презентацію доповненого видання "Шевченків міф Оксани Забужко та його критики" і збірки статей та есеїв "І я знов влізаю в танк". Жінка поділилася своїми враженнями про це місто та Закарпаття загалом.

"Угорської символіки тут справді багато. Вразила Берегівщина. На кожному будинку, без перебільшень, установлені меморіальні дошки "тут жив та працював" чи "тут зупинявся великий угорський письменник", чи культурний, чи історичний діяч. На третій день нашого перебування у місті сказала чоловікові: "Ніколи не підозрювала, що в Угорщині аж стільки великих письменників". Я поважаю угорську літературу. Зокрема, таких письменників як Імре Кердешу і Ласло Краснагоркаї. Але чіпляти позначки на кожен український будинок – занадто. Це явно не з любові до культури зроблено", – зауважує письменниця.

"Так вони мітять територію. Що для українця має означати: "Вас тут не стояло". Це – складова інформаційної війни. Нам необхідно розуміти це і думати, як захищатися. Найважливіше – усвідомлювати, що нам належить по правді і де воно. Справедливо, що на цій території віками жили угорці. Це також і їхня земля, – каже Оксана Забужко. – Але я з тієї родини, де співали: "Чи чули ви, милі браття, як боролось Закарпаття". Це повстанська пісня часів Карпатської України. Ми, українці, маємо на цю землю таке саме право, як і інші, хто тут жили. Не потрібно насаджувати нам думку, ніби це не наша земля".

"Ще один стереотип щодо Закарпаття та його міст – саме тут починається Європа. Зокрема, це стосується Ужгорода. Вся Україна – Європа, але вона про це не знає", – підсумувала письменниця.

 

Джерело: Газета юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0