Студенти Мукачівського держуніверситету знайомилися з електронною бібліотекою
Сьогодення диктує нову модель бібліотеки, вимагає підвищення інформаційної функції, найповнішого інформаційного забезпечення навчально-виховного та науково-дослідницького процесів. Намагаючись виконати це завдання, ми приділяємо велику увагу проблемам, пов’язаним із пошуком інформації.
ВІДЕО ДНЯВажливою ланкою інформаційно-бібліографічної діяльності є проведення бібліотечно-бібліографічних занять, які сприяють самоосвіті користувачів. Перші заняття передбачають ознайомлення з бібліотекою, її функціями, правилами користування, її інформаційними ресурсами.
За ініціативою викладачів Пугачовської К.Й. та Медвідь Л.І. склалась традиція спільно з викладачами проведення додатковим бібліотечно-бібліографічних занять «Ви пишете першу курсову роботу…», з метою закріплення навичок роботи з інформацією, вмінь вести інформаційний пошук.
РекламаОперативному інформуванню користувачів про можливості бібліотеки сприяють:
- щомісячні виставки надходжень;
Реклама- щоквартальні списки надходжень;
- індивідуальні консультації користувачів згідно їх інтересів.
Але ріст запитів користувачів підштовхує до пошуку більш ефективних форм інформування користувачів. У цьому навчальному році проведено два Дні інформації для викладачів.
РекламаЗначну частину нових надходжень у бібліотеку складають документи для забезпечення циклу професійної підготовки студентів факультету туризму та готельно-ресторанної справи, тому з 14 по 22 березня 2011 року у бібліотеці був проведений Тиждень Інформації для студентів цього факультету. Студенти 1-3 курсів були запрошені до бібліотеки.
Провідний бібліограф Сливка Л.І. зазначила, що найважливішим елементом у пошуку інформації є електронний каталог, продемонструвала найефективніші методи тематичного пошуку, звернула увагу користувачів на можливості здійснення пошуку за різними параметрами: ключові слова, автор, заголовок, рік видання, дата реєстрації та іншими.
Провідний бібліограф Сабов Я.М., презентуючи виставку фахових періодичних видань, зауважила, що періодичні видання певною мірою допомагають заповнити відсутність сучасної інформації у навчальній літературі, продемонструвала основні шляхи пошуку у електронній версії систематичної картотеки статей.
Бібліограф Троян М.Ю. зазначила, що збільшення інформаційних запитів користувачів визначили головний напрям роботи бібліографічного сектору – створення електронних версій предметно-тематичних картотек: удосконалені покажчики «Менеджмент», «Маркетинг». Вона презентувала новий покажчик «Рекреаційна географія», показала переваги пошуку інформації за допомогою покажчиків.
Студентам також була надана інформація про нову колекцію аудіо документів з краєзнавчої тематики, обговорено можливості їх використання у майбутній професійній діяльності фахівців сфери туризму та гостинності.
Велику зацікавленість у студентів викликала інформація про аудіовізуальну версію міжнародного довідника «Закарпаття. Хто є хто», який був випущений Українським видавничим консорціумом та Українською академією геральдики, товарного знаку та логотипу.
Мукачівський державний університет