«Якщо країна хоче приєднатися до ЄС, то не прийматиме закони, які суперечать цьому об’єднанню», – Генконсул Угорщини в Ужгороді

Життя  6 квітня 2017 року, 21:40 1597

Проблема подвійного громадянства вельми актуальна для Закарпаття, оскільки в краї проживає велика нацменшина представників Угорщини. Щоб дізнатися ставлення країни-сусідки до планів заборонити в Україні подвійне громадянство, інтернет-видання «PMG.ua» вирішило запитати Генерального консула Угорщини в Ужгороді Йожефа Бугайла.

"Якщо країна хоче приєднатися до Європейського союзу, то в жодному разі не прийматиме такі закони, які суперечать і законам ЄС, і Конституції, і міжурядовим договорам між Угорщиною та Україною. Можна навести багато прикладів з Європи. Я вважаю, якщо Україна прямує до Європи, то не прийматиме такі закони. Тим паче, що це лише законопроект, і я дуже сподіваюсь, що українська влада його відхилить, – зазначає дипломат. – Додам, що цей закон буде неприємним не лише для угорської нацменшини, а й для всіх національних меншин, які проживають на території України. Це і румуни, і словаки, і поляки, й болгари".

Крім того, Йожеф Бугалка зауважив, що Угорщина чітко дала зрозуміти Україні: якщо будуть змінені закони про права нацменшин, то Угорщині потрібно буде обдумати взаємовідносини з Україною. "Та сподіваюсь, що здоровий глузд переможе. І до цього справа не дійде. Навіть якщо вдатися до історії, то зрозуміло, що ми тисячі років живемо по сусідству і ні в кого ніколи не виникали проблеми з мовою сусідів. Загалом, я розумію причину цього закону, але прийняти його неможливо", – підсумував Генконсул Угорщини в Ужгороді.

Більше про актуальні теми візової лібералізації, допомоги Угорщини Україні, а також співпрацю між обома країнами читайте в інтерв’ю з Генеральним консулом Угорщини в Ужгороді Йожефом Бугайла.

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0