Проведення інфопункту посприяло Жнятину отримати мільйон гривень

Життя  11 квітня 2017 року, 22:17 1269 ФОТО

Село Жнятино Мукачівського району «впирається» у межу з сусіднім - Берегівським. Розташовані поруч з ним села Мукачівщини – Горонда і Страбичово – всерйоз взялися за створення об’єднаної територіальної громади і минулої осені запропонували жителям Жнятина скласти їм «компанію», аби їхня потенційна громада була ще більш потужною та спроможною. Однак жнятинці, на чолі зі своїм головою Іваном Оросом, усе ще зважують і розмірковують й кінцевого рішення не прийняли, ризикуючи стати «олійною плямою» на мапі району.

Розповісти депутатам сільської ради, активістам, керівникам установ бюджетної сфери, небайдужим селянам що таке спроможна громада, її ресурсна база, повноваження, як відбувається процедура добровільного об’єднання, які є очевидні переваги в ОТГ та відповісти на питання, які їх турбують, до села приїхали консультанти Закарпатського регіонального відділення АМУ на чолі з виконавчим директором Іваном Ревтієм, які влаштовують інформаційні пункти у рамках проекту «Пульс». Прочитавши заздалегідь вивішені оголошення про проведення інфопункуту, селяни зібралися в приміщенні клубу, де й було проведено захід, – інформує Закарпатське РВ АМУ.

У процесі жвавої дискусії між консультантами та жителями села до сільського клубу, де відбувався інфопункт, неочікувано завітав голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай. У своєму спічі він критично оцінив нинішню децентралізаційну реформу у тому сенсі, що на місці одного району мають постати кілька ОТГ. На його думку, більшість створених на Мукачівщині ОТГ не будуть економічно спроможними. Щоправда, жодних розрахунків, на яких ґрунтувалося б його твердження, керівник району не навів. А як альтернативу створення ОТГ, чиновник запропонував створювати об’єднані громади у межах нинішніх районів та порадував жнятинців, що буквально днями він віднайшов можливість, аби вкласти у соціальний розвиток їхнього села аж цілий мільйон гривень.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0