Гаманці, сумочки, одяг та взуття: закарпатські митники вилучили товари на десятки тисяч гривень

Життя  14 квітня 2017 року, 13:47 1214

Сьогодні, 14 квітня, в зоні митного контролю митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС припинено спробу ввезення на територію України гаманців, одягу та взуття відомих іноземних брендів. Товар намагався ввезти українець на вантажопасажирському автомобілі «DAIMLERCHRYSLER», в якому він їхав пасажиром з Італії.

Формою проходження митного контролю громадянин обрав «червоний коридор». Працівники митниці запропонували співвітчизнику заповнити митну декларацію, в якій він вказав свої паспортні дані, та заявив про наявність у нього лише особистих речей. При усному опитуванні чоловік підтвердив відомості, вказані у митній декларації, та заперечив наявність у нього будь-яких інших товарів, у тому числі таких, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, – повідомляє ДФС у Закарпатській області.

Митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками. Під час митного контролю транспортного засобу та речей громадянина України, окрім задекларованих особистих речей, митники виявили не вказаний у митній декларації та не заявлений при усному опитуванні товар іноземного виробництва. Зокрема, жіночі гаманці, сумочки, взуття жіноче в асортименті, чоловіче взуття, одяг для жінок та чоловіків таких відомих торгових марок: «MICHAEL KORS», «PRADA», «ARMANI JEANS», «ARMANI JUNIOR», «EMPORIO ARMANI», «GUCCI» та ін. Виявлений товар знаходився у салоні автомобіля на поличці серед особистих речей громадянина. Доступ до нього нічим не утруднювався.

Вартість частини виявленого товару згідно з ярликами на упаковці становить 36 409 грн., а решта потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта. Відповідно до частини 4 статті 374 Митного кодексу України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро, підлягають письмовому декларуванню та оподатковуються ввізним митом та податком на додану вартість.

Таким чином, громадянин не заявив за встановленою формою точні та достовірні відомості про переміщувані ним через митний кордон України товари, переміщення яких підлягає обов’язковому письмовому декларуванню. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 472 Митного кодексу України. Наразі складено протокол про порушення митних правил, а товари вилучено.

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0