Як закарпатці відзначають Великдень у Канаді

Життя  14 квітня 2017 року, 15:27 2417

Наших земляків у країні кленового листка чимало. Святкують вони часто саме за українськими звичаями, адже діаспора там дуже велика.

«У Монреалі живу п’ятий рік. Щаслива, що одразу вдалося знайти роботу та друзів. Удома не була ще жодного разу, хоча мрію. На Великдень наша діаспора влаштовує свята, які нічим не відрізняються від тих, до яких ми звикли в Україні, – розповідає колишня ужгородка Едіта Майор. – Українських церков там багато, богослужіння аналогічні до наших. Крім того, там дуже популярним є писанкарство. До свят можна записатися  на усілякі майстер класи, спробувати зробити ексклюзивний виріб своїми руками. А ще там щороку багато емігрантів з’їжджаються до пам’ятника українській писанці у місті Вегревіль. Це справді солідне яйце, вагою більше двох тонн, що має довжину 8 і ширину 5 метрів. Виготовили його з уламків літаків, воно нагадує флюгер і крутиться на вітрі».

Крім того, як наголошує  26-річна закарпатка, в Канаді до свят вулицями проходить хресна хода. Священики ідуть містами і поливають священною водою все на своєму шляху.

«Канадці люблять розваги, тож до свят тут влаштовують малечі різні змагання, – запевняє Едіта. – Наприклад, хто збере у кошик найбільше пасхальних яєць.  Взагалі тут дуже модні великодні зайці.  Малеча вірить, що вони несуть шоколадні яйця».

Джерело: Закарпатпост
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0