"Наші гроші" розповіли про дивне дороге замовлення на ліки у Хусті

Життя  18 квітня 2017 року, 11:14 2161

Протягом останніх місяців медичні установи і організації укладали угоди на купівлю атерокарду, який використовують для профілактики проявів атеротромбозу, за цінами що щонайменше на 17% перевищують оптово-відпускну ціну, встановлену Міністерством охорони здоров’я. І як правило закупівельні ціни є більшими за роздрібну ціну, визначену МОЗом.

Про це свідчать дані моніторингу «Наших грошей» фармацевтичних закупівель у системі «Прозорро», який проводиться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

МОЗ визначив оптово-відпускну ціну на атерокард у таблетках (75 мг, №40) на рівні 89,20 грн за упаковку, а роздрібну – 120,74 грн за упаковку.

Проте лише Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни уклав угоду за ціною менше МОЗівського роздрібу. Він домовився з місцевим ТОВ «Вілла-Фарм» про купівлю препарату за 104,45 грн за упаковку.

В усіх інших випадках ціна була значно вищою (як правило, вона коливалася між 174,80 ті 175,06 грн за упаковку).

Безперечними рекордсменами з дорожнечі стали установи з Хусту (Закарпатська обл.). Хустська районна лікарня домовилася з ТОВ «Хустфарм» за ціною 184,85 грн за упаковку, а Відділ охорони здоров’я Хустської райдержадміністрації уклала угоду з тією ж фірмою ще дорожче – за 201,91 грн за упаковку.

ТОВ «Хустфарм» зареєстровано в м.Хуст. Має двох засновників: Вікторію Дудчак і Василя Кузьму. Останній є також керівником фірми. Вікторія Дудчак – дружина Сергія Дудчака, який раніше сам входив до складу засновників. Сергій Дудчак є директором КП «Центральна районна аптека №12», а також співвласником і директором ТОВ «Аптека №12».

Відділ охорони здоров’я Хустської РДА очолює Віктор Бабич. Згідно його щорічній декларації в минулому році він отримав 66,4 тис. грн.. за основним місцем роботи та 14,7 тис.грн. за сумісництвом за медичну практику у Хустській районній лікарні. Він також задекларував 2 ділянки (512 кв. м. у Хусті і 600 кв.м. у с.Іза Хустського району), будинок (пл.227 кв. м) і автівку Citroen Berlin 60 (2006 р. в.).

Головним лікарем Хустівськой районной лікарні є Володимир Роман. За минулий рік він задекларував 112,7 тис. грн. зарплати, 60,3 тис. пенсії і 7,5 тис.грн отримані за сумісництвом (як консультант) у підприємстві «Роман» Міжнародної ліги українських інвалідів-інтелектуалів «Софія». Його дружина отримала близько 35,5 тис. грн. зарплати у Хустській районній лікарні і районній поліклініці та 18,2 тис.грн пенсії. Подружжя володіє кількома земельними ділянками у Хусті, Хустському і Ужгородському районах області (заг. пл. 4,7 тис. кв. м.) і будинком у Хусті (пл.. 124,8 кв. м.). У Володимира Романа є також Mercedes-Benz С 180 (2002 р. в.) і Toyota Prado 2.7 (2007 р. в.).

Джерело: Наші гроші
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0