Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Як відпочити безкоштовно: 3 перевірені способи

Як відпочити безкоштовно: 3 перевірені способи

Літо у розпалі, хочеться у далекі країни, але гаманець пустий? Не засмучуйтеся, відпустку не доведеться відкладати! У нас є кілька порад, як зробити свій відпочинок безкоштовним, якщо не повністю, то хоча б суттєво здешевити.

ВІДЕО ДНЯ

Автостопом по Європі

Значна частина витрат у мандрах – це гроші на дорогу. Добратися до омріяного міста машиною, потягом чи літаком зазвичай доволі дорого. А велосипедом далеко не заїдеш, хоча є й такі мандрівники. Навіть, користуючись лоукостами, пересадками, раннім бронюванням – ця сума залишається значною… То що ж робити?

Реклама

Якщо ви маєте авантюрну натуру, любите спілкування та хочете справжніх пригод – пропонуємо вам автостоп. Це вид пересування, коли водії безкоштовно підвозять мандрівників. Будьте готові до кількох пересадок, іноді можливо доведеться провести на дорозі кілька годин в очікуванні попутки. Але ви доберетеся до місця призначення абсолютно безкоштовно, плюс отримаєте нові знайомства та години цікавого спілкування.

Не треба відкидати цей вид пересування, бо вважаєте себе занадто дорослим. Далеко не лише студенти можуть так мандрувати! До речі, є чимало забезпечених людей, які мандрують автостопом заради пригод і відчуття справжньої свободи. В Україні цей вид мандрів лише набуває популярності, а от добравшись в Європу – проблем буде менше, адже тут це популярно давно. Проте є країни, де автостоп заборонений законом! Радимо поцікавитися під час планування подорожі.

Реклама

КаучСерфінґ

Окей, з дорогою розібралися. Ну приїхали ви в омріяне місто, а жити то нема де… Не на вокзалі ж вам спати! Можна звісно взяти намет і поселитися у спеціальних кемпінгах. Це явище сезонне і не зовсім безкоштовне, але бюджетне.

У багатьох країнах можна дешево поселитися у хостелі. Але є країни зі значно вищим рівним життя, ніж в Україні, і хостел там обійдеться доволі дорого. То що ж тоді?

Реклама

Хочемо запропонувати вашій увазі КаучСерфінґ. Що це таке? Одна з найбільших у світі мережа гостинності: об’єднує понад 3 мільйони людей у понад 200 країнах світу!

Читайте також:
Чотири найдешевші європейські курорти: ціни, як доїхати, де харчуватись

Як це діє? Все дуже просто. Треба зареєструватися в мережі, в ній учасники безкоштовно запрошують інших учасників на ночівлю. Хтось має можливість запропонувати окрему кімнату, хтось лише спальне місце. Але без даху над головою вас не залишать.

Учасники КаучСерфінґ здебільшого цікаві і неординарні люди, спраглі до пригод. Тож разом з житлом отримаєте нові знайомства та гарно проведений час. КаучСерфінґ – це не лише житло. Це обмін ідеями, думками, міжкультурне пізнання та толерантність. Крім того, ви можете запросити гостей до себе. Чим ви гостинніші – тим вищий у вас рейтинг і у підсумку буде легше знайти гарні варіанти для себе під час мандрівки.

Переживаєте за свою безпеку? Є ціла низка інструментів, що дають можливість дізнатися думку інших учасників про певного користувача, система верифікації імені та адреси користувача. Адміністрація сайту розсилає всім учасникам інформацію про правила безпеки та про виявлених шахраїв. Хоча 100% гарантії у вас й нема, але КаучСерфінґ – це доволі безпечно.

Волонтерство

Є ще один спосіб побачити світ повністю або частково та безкоштовно. Але для цього треба трішки альтруїзму. Готові? Тоді пропонуємо вам волонтерство. Різноманітні програми дозволяють помандрувати і допомогти іншим.

Реклама

Зазвичай волонтерів забезпечують житлом: хостели, переобладнані школи чи приймаючі сім’ї та повністю чи частково харчуванням. За вами дорога і та робота, яку на вас покладуть. Дуже часто волонтери займаються з місцевими дітьми, відновлюють пам’ятки архітектури, прибирають заповідники.

Якщо ви студент зверніть увагу на AIESEC. Однак волонтерство не лише для студентів! Ним часто займаються дорослі і заможні люди. Адже це знову ж таки обмін досвідом, міжкультурні зв’язки, мовна практика, море вражень і самовіддача.

Особливих порад щодо волонтерства немає, все залежить від програми, яку ви оберете. Головне, щоб бажання займатися волонтерством було у вас від чистого серця, тоді ви отримаєте істину насолоду.

Автор: Настя Сукач

Джерело: 24 канал

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно