Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Повернення нащадкам імені славного сина Мукачева

Повернення нащадкам імені славного сина Мукачева
Минулого тижня в міській Ратуші відбулася Міжнародна наукова конференція «Два сторіччя дослідження рослинного покриву Карпат», присвячена 130-річчю від дня народження Антонія Маргіттая (справжнє...

Минулого тижня в міській Ратуші відбулася Міжнародна наукова конференція «Два сторіччя дослідження рослинного покриву Карпат», присвячена 130-річчю від дня народження Антонія Маргіттая (справжнє прізвище Гербер), відомого ботаніка-флориста, систематика та знавця флори Карпатського регіону.

ВІДЕО ДНЯ

Він народився 17 вересня 1880 рокі в селі Паланок комітату Берег Австро-Угорщини. Тут у селі з німецькими традиціями, пройшло його дитинство. Закінчивши Королівську Мукачівські реальну гімназію вступив на філософський факультет Будапештського університету, де спеціалізувався на фізиці і математиці. Але, згодом, коли його запит ували, чому віддає перевагу – точним наукам чи ботаніці, називав друге. Досить сказати, що він зібрав за своє життя гербарій з 50 тисяч аркушів (!), який ще й сьогодні чи не найповніше репрезентує рослинний світ Закарпаття. Помер Антоній Маргіттай у 1939 році і похований у Паланку. Пам'ять про нашого видатного земляка зберігають рослини, названі на його честь – волошка Маргіттая, костриця Маргіттая, шипшина Маргіттая, чебрець Маргіттая.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Мукачівський міський голова Золтан Ленд'єл, який відзначив значущість даної події не тільки для науки, але й для нас, мукачівців, які мають можливість вшанувати пам'ять видатного земляка, котрий уславив своє ім'я далеко за межами рідного міста та краю, був серед кращих ботанікіфлористів Центральної Європи ХХ століття. У зв'язку з цим Золтан Ленд'єл висловив щиру подяку від імені Мукачівської міської ради та від себе особисто ініціаторам та організаторам цього заходу, зокрема, науковцям Ужгородського національного університету, Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ (Берегово), Угорського природознавчого музею Академії наук Угорщини, Інституту ботаніки ім. Миколи Холодного, Закарпатській обласній організації Українського товариства охорони природи, Закарпатського краєзнавчого музею, Державного архіву Закарпатської області та усім іншим причетним до такої важливої справи.

Реклама

З привітаннями до учасників конференції виступили також заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Брензович, президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдіка Орос, онук Антонія Маргіттая – Ендре Маргіттай, який нині працює в Угорщині начальником обласного управління лісового господарства області Ваш, співробітник Угорського природознавчого музею з міста Будапешт Даніель Піфко, представник Закарпатського інституту підвищення кваліфікації Михайло Басараб. Багато теплих слів на адресу нашого видатного земляка-флориста висловив старійшина закарпатської школи ботаніки, талановитий послідовник його справи, професор Василь Комендар.

Після пленарних доповідей, з якими виступили науковці України та Угорщини, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному мукачівцю, професору Антонію Маргіттаю на будівлі загальноосвітньої школи №1 ім. Пушкіна, у минулому Мукачівської державної реальної гімназії, де він працював професором і викладав точні науки. Ця подія сталася саме напередодні його Дня народження, 17 вересня, саме цього дня наш видатний земляк народився 130 років тому. На урочистостях виступили Золтан Ленд'єл, Ондраш Маргіттай, Ілдіка Орос, консул Угорщини в Україні Ондраш Мадяр, Василь Комендар.

Джерело: Міська газета "Мукачівська Ратуша"

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно