Вчителька із Закарпаття увійшла у ТОП-5 найкращих педагогів України

Життя  19 вересня 2017 року, 07:50 4176

В Одесі визначилися з іменами топ-п’ятірки претендентів на премію "Global Teacher Prize", котру здобуде найкреативніший педагог країни. Організатором є громадська спілка "Освіторія", а куратором проекту Наталя Мосейчук.

На березі Чорного моря вчителі-півфіналісти з різних регіонів країни розширюють свій життєвий досвід і багатогранність – навчаються танцювати, проводити опитування, гуртом готувати їжу тощо. Зовні може здатися, що це не конкурс, а суцільний відпочинок, але насправді за всіма в цих навмисно далеких від школи умовах уважно стежить журі. У його складі організатори конкурсу, представники Міносвіти, молодь, яка ще сама сидить за партою, й викладач танців із Найробі – один із десятка найкращих шкільних педагогів світу. Завдання було непростим: із 20 півфіналістів відібрати для фіналу 5. 

У підсумку, туди потрапили вчитель початкових класів із Ужгорода Вікторія Биркович, дефектолог і фахівець із інклюзивної освіти з Києва Наталія Гладких, викладач фізики з Чернівців Паул Пшенічка, вчитель історії з Полтавщини Тетяна Веркалець і викладач англійської мови з Вінниці Владислав Качур. Журі орієнтувалися на сучасні світові тенденції щодо вимог до вчителі: новаторство, анімація, моральний авторитет і лідерство.

Найкращого вчителя України визначать з-поміж них 7 жовтня під час церемонії нагородження Global Teacher Prize. П’ятірка кращих також вирушить на всесвітній конгрес освітян у Дубаї.

Довідково: 

Вікторія Биркович, 29 років

Чому стала вчителем?

Я зростала у неблагополучній сім’ї і мріяла стати вчителем. Мій приклад доводить, що у дітей з таких сімей є шанс, є майбутнє.

Інновації

Вважаю, що головне завдання вчителя початкових класів ― навчити дітей критично мислити і аналізувати інформацію. Тому я розробила методику, за якою уроки ― це міні-дослідження з різних предметів.

Я також впроваджую інтегрований курс "Культура добросусідства", щоб виховувати дітей у загальнолюдських цінностях та з високим рівнем толерантності. Взяла участь в організації першого Фестивалю сім’ї в Ужгороді.

Правило життя

Педагог не навчає, виховує чи розвиває, а співпрацює з учнями, навчаючись і самовдосконалюючись разом із ними. 

 

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0