Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Представники аграрного комітету ВР України зустрілися зі словацькими колегами

Представники аграрного комітету ВР України зустрілися зі словацькими колегами

У робочій зустрічі участь взяли народні депутати від Закарпаття – Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват. В Ужгороді за круглим столом засідали представники аграрного комітету ВР України.

ВІДЕО ДНЯ

На порядку денному – обмін досвідом зі словацькими колегами  на шляху до реформування аграрної  галузі  країни.  «Перш за все  вас чекає розробка нормативної бази, максимальне зближення законодавчої бази України та ЄС. У відповідність доведеться привести захист природи і тварин, фінансові фонди та фонди соцдопомоги», – каже голова комітету Національної Ради з питань сільського господарства та охорони навколишнього середовища Словаччини

Словацькі партнери відзначили значний потенціал України в галузі сільського господарства, розказали про  шляхи трансформації земельних відносин у Словаччині під час виконання угоди про Асоціацію та після вступу країни до Європейського Союзу. Кажуть, було не легко, однак впорались.

Реклама

Розповіли українським  депутатам, і про ті аспекти, де, на їхню думку, поспішати не варто, зокрема у питаннях купівлі – продажу землі. Члени аграрного комітету ВР кажуть, вочевидь мораторій на продаж сільськогосподарських земель буде продовжено, ще як мінімум на рік. Однак, навіть, якщо зміни таки  будуть внесені, ринок продажу землі не розпочнеться, адже наразі немає ухваленого відповідного закону. «Мораторій на продаж нині не єдина проблема сільськогосподарської, що потребує детального вивчення», – розповідає  народний депутат Василь Петьовка. – «Серед основних проблем аграрного сектору – кредитування фермерських господарств, програми підтримки садівництва та виноградарства».

Питання реформування аграрної галузі – на часі, переконані депутати. Адже Україна одна із тих держав, від якої буде багато залежати в ЄС на ринку саме сільського господарства. В аграрному комітеті  наразі опрацьовують  питання та вивчають досвід інших закордонних партнерів. Більше – у сюжеті «М-студіо».

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно