Знайомство із закарпаткою Вікторією Биркович – однією із п’яти найкращих вчителів України

Життя  13 жовтня 2017 року, 16:56 4399 ФОТО

У мережі розповіли про фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine.

Нагадаємо, однією із кращих вчителів України є закарпатка Вікторія Биркович.

Пані Вікторії – 29 років. Вона вчителька початкових класів у НВК «Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І-ІІ ступенів».

Стаж: 7 років.

Мій день закінчується о першій-другій ночі: вранці школа, потім додому приготувати їсти, перевірити зошити, підготуватися до уроків. На вихідних я ходжу до громади ромів навчати дітей елементарному письму, читанню, допомагаю їм соціалізуватися. Щонеділі йдемо з чоловіком до церкви – це і є час, коли я відпочиваю.

Ціную в людях щирість, поважаю відвертість, доброзичливість та небайдужість до чужих проблем. Цього і навчаю своїх дітей. Ми так заклопотані своїми справами, що не помічаємо інших людей. Часто одягаємо маски і граємо нікому не потрібні ролі. 

Для мене найбільша цінність – це сім’я. Я знаю, як це її не мати. Ми з сестрою виросли з бабусею, бо мама влаштовувала своє особисте життя. Але завжди, коли вона приїжджала, найбільша радість була обійнятися. Щоразу, коли чули шум машини, вибігали на вулицю, сподіваючись, що це мама.

Найрадісніший спогад із дитинства — коли мені подарували першу ляльку. Вона була вища за мене, я спала з нею і ні на хвилинку не могла розлучитися.

Коли я вступила в інститут, це був переломний момент мого життя. Дуже важко дитині з села без підтримки батьків переїхати в місто: не так одягнутий, не знаєш, як себе правильно поводити. Але я закінчила виш і здійснила свою мрію — стала вчителем. Своїм прикладом я довела, що не треба здаватися і опускати руки — тільки власні зусилля мають значення.

Люблю бути на природі, дивитися в небо, думати про вічне та насолоджуватися красою. Дуже хочу подорожувати, хоч зараз немає такої можливості.

Я дуже емоційна. Раптом що — одразу плачу. Якісь погані новини — плачу, хороші — теж плачу. Хотілося б бути стійкішою.

Найстрашніша річ у світі — зрада. Принципам, цінностям, близькій людині, Богу.

Якби я була супергероєм, я б зробила так, щоб у світі було більше добра.

У мене є мрія. Хочу взяти дітей на виховання. Люди говорять, що деякі створюють будинки сімейного типу для власних потреб, щоб збагатитися. Але я хочу віддавати свою любов дітям, бо знаю, як важко було мені.

Фото: Ярослав Бугаєв

Джерело: Officiel
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2