Обмін досвідом: чеські поліцейські розповіли, як працювати з дітьми, які стали жертвами насилля

Життя  3 листопада 2017 року, 13:35 2460

Другого листопада в прес-центрі «Панорама» відбулася цікава зустріч. Сюди завітала делегація чеської поліції, яка приїхала на Закарпаття у рамках проекту Security Sector Reform in Ukraine за підтримки МВС Чехії, аби поділитися своїм досвідом роботи з дітьми, які стали жертвами насильства.

Про цю, на жаль, доволі поширену проблему, розповідали координатор проекту Петр Пойман, радник Маркета Калоускова, підполковники Мартіна Петровичова та Мартін Клечка, а також представник Громадського конвенту Павло Гомонай. Останній звернув увагу на те, як вдалося налагодити співпрацю з чеською стороною та чому такі проекти необхідні.

Петр Пойман розповів про мету їхнього візиту на Закарпаття та про те, з ким вони вже встигли поспілкуватися і яких домовленостей досялти. Зокрема, посадовець зауважив, що в Мукачеві неабияк зацікавилися тією проблемою, про яку розповідали чеські поліцейські. Тим паче, що насилля над дітьми поширене і в Україні. Тому у майбутньому вони планують співпрацювати з мукачівськими колегами.

Підполковник Мартіна Петровичова зауважила, що діти часто стають жертвами насилля, зокрема й сексуального. І нерідко потім ці ж діти вже в дорослому віці стають злочинцями і вчиняють подібні злочини. Тому надзвичайно важливо вчасно допомогти дитині, адже неповнолітні, які зазнали насилля, потребують неабиякої уваги.

Працювати з дітьми, звісно, нелегко. Аби вони розповіли про злочини, які над ними вчиняли, до них потрібен особливий підхід. У поліцейських відділках у Чехії є спеціальні кімнати для допиту дітей. «Увесь процес допиту знімають на відео, – зазначає радник Маркета Калоускова. – У цих кімнатах у нас також є ляльки, які виконують важливу роль. Діти не граються з ними, а показують за допомогою цих ляльок те насильство, яке вчиняли над ними. Ляльки повністю відповідають анатомічному складу людини, тобто в них є і статеві органи. Тому діти, які стали жертвами сексуального насилля, можуть показати, як із них знущалися. Завдяки такому підходу вдалося відкрити не один злочин. Адже дітям важко про таке говорити. Показати злочин з допомогою ляльок їм легше».

Ще однією поширеною проблемою в Чехії, як зауважив підполковник Мартін Клечка, є дитяча порнографія. З нею активно борються в країні. Однак, як зазначив правоохоронець, часто злочини вчиняють не лише над дітьми, але й діти. Схожа ситуація і в Україні.

Насамкінець Петр Пойман розповів, що він не вперше в Україні, й, зокрема, на Закарпатті. Тут йому і його колегам дуже подобається. Особливо зачарували чехів гори та село Колочава. Чеська делегація навіть зазначила, що вони ще не хочуть повертатися додому, наскільки їм подобається природа Закарпаття. Але робота чекає. Потрібно розкривати нові злочини і запобігати вчиненню наступних. Тепер вони чекають на візит українських колег аби продовжити обмінюватися досвідом та наочно продемонструвати все те, про що вони розповідали під час свого перебування в Україні.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0