Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • На Мукачівщині 13-річна дівчина неправомірно отримувала соціальну допомогу на своїх дітей

На Мукачівщині 13-річна дівчина неправомірно отримувала соціальну допомогу на своїх дітей

На Мукачівщині 13-річна дівчина неправомірно отримувала соціальну допомогу на своїх дітей
Прокуратурою Закарпатської області проведені перевірки додержання вимог Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми» та встановлені випадки порушень при призначенні та виплаті, а...

Прокуратурою Закарпатської області проведені перевірки додержання вимог Закону України «Про державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми» та встановлені випадки порушень при призначенні та виплаті, а також цільового використання соціальної допомоги.

Перевірками були встановлені випадки порушення термінів призначення різного виду допомоги, призначення допомоги без наявності всіх необхідних документів, безпідставного вимагання від заявників документів, які не передбачені відповідним порядком, незаконного припинення виплат та несвоєчасне вжиття заходів щодо повернення до бюджету зайво виплачених сум допомоги.

Низькою є ефективність роботи соціальних інспекторів, внаслідок чого деякі громадяни тривалий час незаконно отримують державну соціальну допомогу, чим самим завдають суттєвої шкоди державним інтересам.

До прикладу, прокурорською перевіркою встановлено, що громадянка Ф. близько 13-ти років проживала в цивільному шлюбі із громадянином Ф., з яким вела спільне господарство та виховувала спільних дітей. Незважаючи на це, у порушення вимог чинного законодавства вона стала на облік в управлінні соціального захисту населення Мукачівської районної державної адміністрації та неправомірно отримувала соціальну допомогу на дітей одиноким матерям, чим самим завдала збитки державі на суму 136 тис. грн

Наразі кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 Кримінального кодексу України – (підроблення документів) вже перебуває на розгляду в суді.

Аналогічні порушення були виявлені прокурорами Виноградівського, В.Березнянського, Рахівського, Свалявського, Перечинського, Воловецького, Іршавського районів, міст Ужгорода і Мукачеве.

Крім того, прокурорами Тячівського і Іршавського районів виявлені факти розтрати посадовими особами органами соціального захисту населення коштів державного бюджету.

Так, до прикладу, посадовці Дубівського управління соціального захисту населення Тячівської РДА, знаючи, що громадянка Р. вже отримує допомогу на дітей як одинока мати, повторно оформили вказану допомогу шляхом видачі відповідного рішення. Своїми діями вони спричинили збитки державним інтересам на суму понад 20 тис. грн. За вказаним фактом розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 191 КК України - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Управлінням соціального захисту населення Хустської РДА прийнято незаконне рішення про припинення виплати допомоги на дітей одиноким матеріям - за результатами розгляду подання Хустського міжрайонного прокурора матері вже виплатили 3 тис. грн. недоотриманої допомоги.

Відтак, прокуратурою направлено відповідне подання в ОДА у якому ставиться вимога вжити заходів щодо усунення вказаних у поданні порушень законодавства, причин цих порушень та умов, що їм сприяють. А також вирішити питання про притягнення до відповідальності винних посадових.

Всього органами прокуратури області за наслідками перевірок діяльності органів соціального захисту населення розпочато 7 кримінальних проваджень, з яких 4 скеровано до суду. Внесено 24 подання, до відповідальності притягнуто 26 посадових осіб, в тому числі 8 – контролюючих органів.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно