Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Легалізувати за 500 євро: в Україні знову протести водіїв на "євробляхах"

Легалізувати за 500 євро: в Україні знову протести водіїв на "євробляхах"

Користувачі автомобілів на іноземній реєстрації збираються провести чергову акцію протесту 4 лютого по всій Україні. Головна вимога – перегляд умов митного законодавства щодо вживаних автомобілів.

ВІДЕО ДНЯ

Незадоволені нинішнім митним законодавством користувачі автомобілів на іноземній реєстрації обіцяють зібратися у неділю 4 лютого на лівому березі Києва, пройти по головних вулицях столиці і дістатися до центру міста. Окрім того, подібні акції також пройдуть у інших містах України.

Засновники громадської організації “АвтоЄвроСила” сподіваються на конструктивний діалог із представниками влади. На думку одного з організаторів акції, нинішні митні бар’єри для старих автомобілів з Європи були створені з метою захисту українських автовиробників від доступних вживаних автомобілів.

Реклама

За переконанням організаторів акції, легалізація нерозмитненого автомобіля в Україні повинна обходитися в суму близько 500 євро.

Втім, якщо вартість легалізації вживаних авто становитиме 30-40% від вартості автомобіля в Європі, це теж буде хорошим результатом з точки зору організаторів акції протесту.

Реклама
Читайте також:
Влада вирішила хитро позбутися авто на іноземних номерах

Нагадаємо, що зараз в Україні діє закон про пільгове розмитнення автомобілів, які відповідають екологічним стандартам Євро-5. Ставки для їх легалізації помірні, завдяки чому кількість легалізованих за цим законом автомобілів лише за перший рік дії сягнула 50 тис. авто.

Однак саме норма щодо обов’язкової відповідності ввезеного в Україну автомобіля екологічним нормам Євро-5 стає на заваді розмитненню автомобілів, які зараз їздять Україною на єврономерах. Вона робить неможливим офіційне розмитнння машин страших 2010 року виготовлення, а серед “євроблях” більшість авто набагато старше цієї дати.

Реклама

Саме перегляд цих норм митного законодавства та зменшення платежів при розмитненні є метою організаторів акції протесту.

Зараз існує кілька схем, що дозволяють користуватися автомобілями на іноземній реєстрації і не платити за розмитнення автомобілів. Законність цих схем – питання досить спірне. Кількість автомобілів на іноземній реєстрації, які в зараз перебувають в Україні, досягає 600-800 тисяч.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно