Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Москаль просить закарпатців сфотографувати жахливі дороги, по яких їм доводиться їздити

Москаль просить закарпатців сфотографувати жахливі дороги, по яких їм доводиться їздити

САД блокує початок ремонтів автодоріг на Закарпатті й хоче забрати кошти «дорожнього експерименту»

ВІДЕО ДНЯ

– Минулого року уряд здійснив першу спробу реальної децентралізації – передав обласні й районні дороги на баланс місцевим державним адміністраціям (районні дороги – районним адміністраціям, а обласні – обласним), – заявив Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті. – Була видана спеціальна постанова Кабінету міністрів, а в державному бюджеті окремим рядком прописана сума на ремонт і утримання цих доріг. І хоча сума виявилася мізерною (область отримає всього 218 мільйонів гривень), ми розраховували ще на 50 відсотків від перевиконання митницею планових показників – так званий «дорожній експеримент». Із грудня минулого року Закарпатська область має понад 100 мільйонів гривень залишків від «дорожнього експерименту». Зараз чекаємо затвердження планових показників Державної фіскальної служби на цей рік і розраховуємо, що їх перевиконання Закарпатською митницею буде більшим, ніж у 2017 році.

На ремонт майже всіх обласних і районних доріг виготовлена проектно-кошторисна документація, ми почали оголошувати тендери. Однак на цьому децентралізація й закінчилася.

Реклама

Служба автомобільних доріг України (САД) мала формально затвердити перелік переданих на наш баланс доріг, після чого Бюджетний комітет Верховної Ради України своїм рішенням направить весь список у Держказначейство, щоб переможці тендерів могли зареєструвати необхідні документи. Однак САД не затверджує перелік доріг, вимагаючи по кожній із них фото або відео ям, вибоїн і т.д., які необхідно відремонтувати. І це ще не все. Кошти від «дорожнього експерименту» САД хоче забрати собі для ремонту й утримання доріг міжнародного й національного значення. Хоча, згідно з постановою Кабміну, цими коштами розпоряджається обласна держадміністрація. Минулого року Закарпаття не отримало практично ніякого державного фінансування на дороги, весь ремонт проводився за кошти «дорожнього експерименту». Цього року ми планували за ці ж надходження продовжити минулорічні роботи й почати поточний середній чи капітальний ремонт на інших дорогах. Однак САД робить усе, щоб заблокувати це.

Коли центральна влада всупереч деклараціям не віддає повноваження на місця, а продовжує керувати по-старому, всіляко блокує роботу й намагається диктувати, що саме робити в областях, то це псевдодецентралізація!

Реклама

Якщо Служба автомобільних доріг дійсно не знає, в якому жахливому стані знаходяться дороги Закарпаття, то я прошу мешканців області зробити фото цих ям і вибоїн і відправити в САД на електронні адреси Служби автомобільних доріг. 

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно