Дівчина з Мукачева стала лауреатом премії Президента України для молодих учених

Життя  1 березня 2018 року, 09:02 1959 ФОТО

Лауреатом премії Президента України для молодих учених стала молодий перспективний науковець, асистент кафедри інформаційних систем та мереж Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Львівської політехніки Валерія Савчук за роботу «Мобільні туристичні інформаційні технології з рекомендаційною безпековою компонентою». Валерія Савчук родом із Мукачева, навчалася жінка у ЗОШ №4.

Уродженка Мукачева Валерія Савчук зробила роботу спільно з молодим доктором технічних наук з Буковинського університету Ярославом Виклюком. Автори розробили оригінальні методи динамічного мультимедійного екскурсійного супроводу туриста, що забезпечує синхронізацію та відтворення персонально відібраної мультимедійної інформації відповідно до спланованого маршруту. «Молоді науковці запропонували спосіб динамічного формування контенту екскурсії, що базується на онтологічному підході, – повідомляє прес-служба Львівської політтехніки. – Цей метод забезпечує зазначену функцію за умови відсутності попередньо спланованого туристичного маршруту».

Автори розробили й архітектуру мобільної інформаційної туристичної системи «Мобільний інформаційний асистент туриста» (МІАТ), що відрізняється від наявних аналогів модулем аналізу індивідуальних особливостей користувача (тип характеру, вік, стать, освіта, персональні уподобання тощо). Це дає змогу надавати туристові персоналізовану підтримку під час подорожі. У премійованій роботі водночас є функціональні та архітектурні особливості безпекової рекомендаційної компоненти системи МІАТ, що формують для користувача перелік безпечних туристичних напрямів на обраний період подорожі та рекомендації щодо можливих небезпек.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0