На роботу за кордон: на які роботи і зарплати їдуть українці

Життя  23 березня 2018 року, 14:00 3594 ІНФОГРАФІКА

Десятки пасажирських автобусів щодня вирушають з вокзалів різних міт України до Польщі, Чехії, Словаччини та іних країн Європи. А бусів, які збирають заробітчан із сіл, селищ і містечок – не перерахувати. Люди штурмують Європу.

– В Польщі можна заробити тисячу доларів і більше, в місяць. Це виходить 30 тис. гривень. Вдома маєш 2 дипломи і ти не заробиш нічого, бо просто ти не потрібний, – каже житель Калуша Володимир.

Виконують українці різну роботу, але здебільшого  важку. Зате отримують  у рази більше. Найпоширеніші професії – будівельники, різноробочі на промисловому виробництві та водії.

Дійшло до того, що з великих компаній звільняються десятками, а то й сотнями. Керівники бідкаються – втрачають кваліфікованих фахівці і замінити їх ніким. Але визнають, зарплатою в 5 тис. гривень людей не втримати.

За різним даними, за кордоном заробляють на життя від 6 до 8 млн українців. Заради гідної зарплати рідну країну готові залишити майже половина населення, переважно молодь із маленьких містечок. Тож якщо Україна не дасть людям гідного рівня життя та заробітку, ризикує втратити і освічених інженерів, лікарів та педагогів, і працівників робітничих професій.

Джерело: Факти
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0