В МЗС України провели розмову з послом Угорщини щодо провокаційних заяв стосовно Закарпаття

Життя  29 березня 2018 року, 10:49 1286

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль повідомила, що з послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем відбулася розмова щодо його заяв стосовно Закарпаття.

Про це вона заявила в ефірі "Радіо НВ".

"З ним було проведено бесіду. Попередження було передано", – сказала вона.

Зеркаль розповіла, що минулої п’ятниці відбулася зустріч міністра освіти України Лілії Гриневич з угорською громадою з Закарпаття, під час якої вдалося "зняти всі занепокоєння, які виникають в угорської громади" щодо закону про освіту.

"Фактично зараз на рівні громади і Міністерства освіти вже є взаєморозуміння щодо того, які заходи задовольнять громаду, як це можливо реалізувати", – сказала заступниця глави МЗС. 

"З моєї точки зору ми змогли вибудувати відносини з громадою, що зараз дуже важливо, і вже не може бути предметом спекуляцій на рівні Європейського Союзу чи НАТО", – додала Зеркаль.

Однак вона висловила припущення, що "Угорщина не буде знімати свої претензії" щодо закону про освіту.

"Наскільки я розумію, то вони будуть висувати свої претензії, і я не очікую, що вони припинять провокувати і весь час використовувати усі можливі важелі для продовження спекуляцій, але ми виходимо з того, що треба бути конструктивними, і намагаємося знайти цей конструктив саме з громадою", – додала заступник міністра.

Раніше в МЗС наголосили, що посол Угорщини в Україні перевищує свої повноваження, заявляючи про те, що Угорщина має право роздавати свої паспорти усім, хто має угорське коріння.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0