Життя   • 2 квітня 2018 року, 15:00799 ВІДЕО

Медреформа стартувала: що варто робити закарпатцям уже сьогодні

Реформа охорони здоров’я почала діяти. Відтепер медична допомога первинної ланки медицини не прив’язана до місця проживання пацієнта. Кожна людина  може сама обрати собі лікаря у будь-якому закладі охорони здоров’я.

Взявши необхідні документи, пацієнт укладає з обраним лікарем декларацію. За словами медиків, вона займає декілька хвилин, після чого лікар вносить пацієнта в електронний реєстр, в якому також буде відображатись історія хвороб пацієнта. Сама ж декларація підписується безстроково.

Змінена й процедура прийому пацієнтів. Людина, яка звертається до свого лікаря, в першу чергу повинна зареєструватись у реєстратурі. Після цього йому видається талончик із зазначеним часом прийому. Паралельно реєстратор в електронному форматі відправляє інформацію про запис пацієнта самому лікарю. У такий спосіб мінімізуються черги.

Читайте також:  Понад 2 тисячі мукачівців уклали угоди з сімейними лікарями

Варто зазначити, це стосується тих пацієнтів, які вже підписали декларацію. Якщо цього ще не було зроблено, лікарі просять приходити із вищезгаданими документами та укласти відповідну угоду. Ужгородці вже масово укладають угоди з лікарями. Кажуть, процес не надто важкий, а в разі виникнення питань, відповіді на них отримують на місці. Головне обрати правильного лікаря, а це займає набагато більше часу.

Згідно рекомендацій МОЗ, один лікар може обслуговувати до 2 000 пацієнтів. За кожного пацієнта він отримуватиме виплату, яка в цьому році в середньому складе 370 грн. У наступні роки ця сума повинна збільшуватись. Більше – у сюжеті "М-студіо".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів