Рейтинг університетів України: УжНУ – серед найкращих, МДУ – серед найгірших

Життя  12 квітня 2018 року, 14:55 2698 ТАБЛИЦЯ

Видавничою службою «УРАН», на замовлення Освіта.ua, здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських закладів вищої освіти.

Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів та сотні книжкових серій.

Станом на квітень 2018 року до бази даних Scopus включено 162 заклади вищої освіти України, що на 26 навчальних закладів більше ніж у квітні 2017 року.

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Згідно з даними рейтингу, найвищий індекс Гірша серед університетів України мають Київський національний університет ім. Шевченка – 84 (79 у рейтингу 2017 року), Харківський національний університет ім. Каразіна – 65 (60) та Львівський національний університет ім. Франка – 55 (50), що посунув з третьої сходинки Чернівецький національний університет ім. Федьковича – 54 (51).

Щодо закарпатських вишів, то найвище у рейтингу стоїть Ужгородський національний університет. Він посідає 12-ту сходинку (+4 позиції у порівнянні із попереднім роком).

Мукачівський державний університет посів у рейтингу 141 місце (опустився у рейтингу на 23 позиції).

Рейтинг ВНЗ України за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus

Джерело: Освіта.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0