Життя   • 17 квітня 2018 року, 12:23465

Майже дев’ять тисяч саджанців висадили в Грушівському лісництві на Закарпатті

Майже дев’ять тисяч саджанців висадили в Грушівському лісництві на Закарпатті

Весна – одним днем красна. Цим правилом керуються лісівники ДП «Брустурянський лісомисливгосп». У лісах Тячівщини ця пора року наступає значно пізніше, скажімо, на рівнині аграрії засівають поля, а в горах ще лежить сніг. Тому у гарячу пору весняної лісокультурної кампанії, тячівські лісівники висаджують не тільки у погожий день, а й у негоду.

В акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка відбулась 16 квітня в Грушівському лісництві, квартал 3/32 взяли керівництво Брустурянського лісомисливгоспу, керівництво села та учні шкільних лісництв, – йдеться у повідомленні прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

На ділянці площею 1,1 га в урочищі «Великий» лісівники висадили майже 9000 саджанців, в тому числі бук та клен-явір.

За словами директора Брустурянського лісомисливгоспу Михайла Бігуна, цьогоріч працівники планують висадити понад 300 га молодого лісу, всього планують висадити понад один мільйон сіянців. Одночасно лісівники сприяють і природному лісовому поновленню. Щоб успішно щороку проводити лісокультурну кампанію, восени лісівники заготовили 490 кілограмів насіння, з них – 90 кілограмів хвойних порід, 220 кілограмів дуба та 180 кілограмів насіння інших основних лісоутворюючих порід. Його переробили на шишкосушарці Кедринського лісництва.

Читайте також:  На місці вирубаного лісу у Мукачівському районі висадили цінні породи дерев

Традиційно основні лісоутворюючі породи шпилькові: ялина і ялиця. Також лісівники висаджують клен-явір, модрину, бук та ясень. І саме зараз настала довгоочікувана пора для створення молодих лісів – прохолодно, земля волога, борозни вже нарізані – про це подбали самі працівники державної лісової охорони.

– Все приживеться, – упевнений лісничий Грушівського лісництва Василь Малько. – Посадка проводиться в ідеальних умовах – ґрунт не пересохлий, свіжий, посадковий матеріал добрий для посадки. Так що вже через кілька років будете сюди приходити, щоб побачити «своє» деревце. Робота проходила досить швидко, більше рядів були засаджені маленькими саджанцями. У хід йдуть і молоденькі буки та явори.

– Найактивнішу участь взяли школярі, – каже директор ЗОШ І-ІІІ ст. Юрій Бойчук. – Майже всі учні 8-9 класів виявили бажання посадити деревця. І поки що вони не є учнями шкільного лісництва.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів