Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 305 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 10 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 400+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 16 200+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Дивовижа: у Перечині варять сир, настояний на каві та вині

З 20-літрової портативної сироварні 2,5 роки тому закарпатець Олексій Синельніков вдома розпочав свою історію варіння сиру. Спочатку продукцію куштувала родина і друзі, втім рік тому захоплення переросло у крафтове підприємство. Перечинський сир із закарпатських еко-продуктів – ось фішка тутешньої мануфактури.

ВІДЕО ДНЯ

"Фішка  одна – ми варимо справжній сир із справжнього молока. Все решта – це просто творчий підхід. Тут ми варимо голландську групу сирів (перечинський однойменний), італійську групу сирів (турянський, м’який сир, полонинський), камамбер іноді виварюємо. Є швейцарська група сирів, наприклад «Діаманти Карпат» і дуже смачна рікотта у нас є. Нейтральний десертний сир, який дуже корисний", – зазначає сировар Олексій Синельников.

Приміщення для крафтової сироварні допомогла знайти влада, відкрили потужності після утворення Перечинської об’єднаної територіальної громади близько року тому. У колишній закинутій будівлі угорської воєнної казарми тепер виробничі приміщення сироварні. Склад готової продукції — у бункероподібній будові, де колись розташовувався запасний командний пункт: нині ж тут зріють закарпатські сири.

Реклама

"Міська влада пішла нам назустріч, допомогли знайти приміщення для майбутньої сироварні. І віддали нам його в аренду за 1 грн у рік, терміном на 3 роки. Аби будівля не розпалась, і ми почали працювати. Ми своїми силами зробили ремонт, привели усе до ладу. Сприяють нам в усьому, запрошують на ярмарки усілякі та заходи", – додає сировар.

Разове варіння – 500 літрів, із яких виходить до 50 кг готового продукту. Ретельно стежать за дотриманням температурного режиму та умов зберігання. У залежності від різновиду сиру період дозрівання – різний: щонайменше місяць.

Реклама

"У нас пішов процес. Перші рази ми виварювали 500 літрів молока раз на тиждень, а тепер три рази уже. Молоко на даному етапі закуповуємо у фермерів у Берегівському районі. Працюємо тут учотирьох, але реально і трьом справитися, але є багато ручної роботи. Ми ще молоді, усе попереду, впевнений – все буде добре", – мовить підприємець.

Перечинські сировари багато експериментують зі смаками і технологіями. Тут є сир із червоним гострим перцем, із горіхами та турянським часником та навіть настояні на закарпатських каві та вині. Фішкою є так звані «Діаманти Карпат» — продукт швейцарської групи із часником та у скоринці із чорного перцю. Особливу увагу привертає «кольоровий сир», як от Перечинський де негро.

"І в розрізі він теж чорний, бо ми його пофарбували чорнилом каракатиці. А оскільки каракатиці не дуже у нас водяться, то він доровартісний. Валентин Штефаньо, коли був тут у нас, порадив використовувати наш барвник місцевий – еперки (шовковиця). Як тільки вона з’явиться, ми спробуємо", – зазначає Олексій Синельников.

Реклама

Цінова політика – від 250 до 450 грн за кілограм. Є й найдорожчий сир – із козячого молока.

"Цей сир я називаю золотим. У цьому шматку тільки козиного молока на 350 грн, без доставки, без нічого", – додав він.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно