Життя   • 20 квітня 2018 року, 12:31597

Сьогодні урочисто відкрито "Дні України в Кошице"

Сьогодні урочисто відкрито "Дні України в Кошице"

Урочистості, в яких узяли участь Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, заступник мера Кошице Рената Ленартова, уповноважений представник з питань розвитку транскордонної співпраці міста Кошице з Україною Едуард Бураш  відбулися у кошицькому Культурпарку.

Як відзначив Богдан Євстафійович, сьогоднішня подія є особливо важливою, адже у 2018-ому відзначаємо 25-річчя офіційної дружби і партнерства Ужгорода і Кошице, а також таку ж дату дипломатичних відносин України і Словаччини.

"Наші міста плідно співпрацюють і я радий, що маємо дружні, партнерські стосунки, які намагаємося розвивати і далі. Уже завтра розпочнуться Дні Ужгорода в Кошице: 20 та 21 квітня місто презентують науковці, художні колективи, представники бізнесу, банківської та медичної сфери, хенд-мейдери, винороби.

Щиро дякуємо нашим словацьким друзям за підтримку української національної культури, промоцію України та Ужгорода як безпечних та європейськи налаштованих держави та міста", – сказав Богдан Андріїв.

Зокрема, у рамках "Днів України в Кошице" відбудуться дискусійний форум про поточну ситуацію в Україні, презентація Карпатського Єврорегіону, на експертній конференції говоритимуть про поточні тенденції в освіті, модернізацію місцевих органів влади і транскордонний потенціал, відбудеться «Інформаційний день для студентів з України в Кошице», у рамках словацько-українського форуму обговорюватимуть, у тому числі, питання кібернетичної та енергетичної безпеки.

Культурну програму  представлять народний фольклорно-етнографічний ансамбль Ужгород»Ужгородського міського центру дозвілля – будинку культури "Ужгород" та академічний камерний хор "CANTUS", відбудеться також гала-концерт творчих колективів з України та Словаччини.  Уже кілька днів у Кошице працює виставка галереї «ІЛЬКО».

Четверті "Дні України в Кошице" 19-26 квітня проходять під егідою попереднього мера Кошице, а нині віце-прем’єр-міністра Словаччини Ріхарда Раші та Ужгородського міського голови Богдана Андріїва.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів