Життя   • 31 травня 2018 року, 09:414154

Вихідні в червні: скільки днів будуть відпочивати українці та які свята відзначати

Скільки будемо відпочивати в червні 2018, які національні свята припадають на перший місяць літа, та чи доведеться відпрацьовувати додаткові вихідні – розповідаємо далі.

Вихідні в червні

Щорічно в першому літньому місяці українці відзначають День Конституціі. 28 червня 1996 року депутати Верховної Ради проголосували за прийняття основного закону країни. З тих пір саме в цей день в Україні відзначається річниця знакової події в історії держави. 28 червня є національним святом і офіційним вихідним.

У 2018 році День Конституції припадає на четвер. Для створення оптимальних умов праці та відпочинку Кабінет міністрів відповідною постановою рекомендував перенести робочий день з п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня.

Таким чином, вихідні в червні 2018 на День Конституції триватимуть для українців 4 дні – з 28-го червня по 1 липня включно.

Виробничий календар з урахуванням вихідних в червні

Для трудящих за 5-ти денним графіком з 8-ми годинним робочим днем ​​виробничий календар буде виглядати так:

- Загальна кількість календарних днів: 30

- Робочі дні, кількість: 20

- У тому числі передсвяткові (скорочені на 1 годину): 1 (27 червня перед Днем Конституції)

- Святкові і вихідні в червні 2018: 10

Свята в червні

Крім державних свят із затяжним уїк-ендом з нагоди Дня Конституції, українці в червні святкуватимуть ще кілька важливих дат, хоча вони і не є офіційними вихідними. Так, в перший місяць літа свої професійні свята відзначать працівники водного господарства (3 червня), службовці господарських судів (4 червня), журналісти (6 червня), працівники підприємств легкої промисловості (10 червня), медпрацівники (17 червня), співробітники митної служби (25 червня).

Крім цього, в Україні 1 червня святкується День захисту дітей, 9 червня – День друзів, відзначається і на міжнародному рівні. 14 червня у всьому світі вітають донорів. У третю суботу червня (17-го числа) святкується День батька, а в останню неділю місяця – День молоді.

Джерело: РБК Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів