Життя   • 1 липня 2018 року, 19:242008 ФОТО

На Закарпатті відзначили День Дунаю

У суботу, 30 червня, на Закарпатті відбулося вже традиційне відзначення Дня Дунаю. Цього року свято провели у мальовничому селі Квасово Берегівського району. На місцевому стадіоні розвернули справжнє дитяче містечко з різними локаціями для активного відпочинку.

На урочисте відкриття свята зібралося чимало почесних гостей, серед яких заступник голови ОДА Віктор Мікулін, очільник делегації ЄС Олександр Клітко, керівник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Олег Кисіль, представники структурних підрозділів управління, дипломати, іноземні гості та представники спонсорів: групи енергетичних компаній РЕНЕР та Компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна.

Як розповідає головний організатор свята Олена Марушевська, цьогоріч для заходу обрано цікаву концепцію - діти мали можливість поринути у Середньовіччя з лицарями та піратами, адже свято відбувалося у с.Квасово, де знаходяться руїни Квасівського замку. У рамках заходу ці історичні місця були очищені від сміття та рослинності, а біля руїн встановлено спеціальну табличку з інформацією про історичну цінність замку.

Опісля офіційної частини на сцені розпочалися тематичні виступи дитячих колективів на актуальну тему сьогодення - забруднення річок сміттям. Діти виконували пісні, демонстрували сценки та постановки, які вказують на необхідність збереження водних артерій Закарпаття і що може трапитися, якщо цього не робити.

У рамках концертної програми відбулася битва лицарів з «пластиковим чудовиськом», якого герої у нелегкому бої знешкодили і помістили у контейнер для сміття.

Також на захисній дамбі створено великомасштабний напис "Квасово любить р.Боржаву!", який, за задумом організаторів, буде видно з висоти пташиного польоту. Діти мали можливість розмалювати каміння з думками про річку та з обіцянками оберігати її від імені Еколицарської спільноти.

На свято були запрошені ковалі, які безпосередньо на фестивалі виготовляли спеціальні монети - символи екологічних лицарів. Саме у цей почесний титул було посвячено усіх переможців конкурсів та квестів, а також почесних гостей свята та усіх бажаючих. Опісля символічної посвяти в еколицарі учасники заходу підбили підсумки тематичної виставки кораблів Пластикових піратів, яка тривала тут протягом дня, та вручили переможцям цінні подарунки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів