Народні депутати від Закарпаття підтримують ухвалений Закон про збереження українських лісів

Життя  3 липня 2018 року, 16:10 1743

В Україні посилять покарання за незаконну вирубку та контрабанду лісу. 3 липня Верховна Рада ухвалила Закон, у якому йдеться про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів.  Народні депутати 234-ма голосами підтримали  в другому читанні і в цілому проект закону №5495 про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивозу необроблених лісоматеріалів.

Мета ухвалення законопроекту – забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем.

Згідно Закону, за контрабанду лісу каратимуть позбавленням волі від 3 до 7 років. За аналогічне діяння, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням службового становища, пропонується ввести покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна. За незаконну вирубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка пропонується накладати штраф в розмірі 10-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – 15-30 неоподатковуваних мінімумів.

Також Кабінету Міністрів пропонується розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.

«Ухвалений закон про збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів – вкрай необхідний для Закарпаття, адже дозволить зберегти ліси, а місцевим лісопереробним підприємствам розвиватись, створювати робочі місця, мати необхідну кількість сировини та наповнювати податками місцеві бюджети», – про це заявили народні депутати від Закарпаття Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Роберт Горват. 

Тільки за короткий час дії мораторію на заборону вивезення лісу-кругляка, деревообробна, меблева та паперова галузі виробництва демонструють суттєве зростання, суми податків, сплачених до бюджету підприємствами деревообробної, та меблевої галузей  зросли майже на 20%. Законопроект, який ухвалили 3 липня, допоможе зберегти лісовий фонд країни від неконтрольованих вирубок посиленням адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та його контрабанду, тому, закарпатські народні депутати Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Роберт Горват вважають цей закон вкрай потрібним і актуальним для області, як такий, що дозволить розвивати лісу галузь, створювати виробництво на  місцях, що, в свою чергу, дозволить розвивати дотаційні гірські райони краю.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0