Життя   • 6 липня 2018 року, 08:17877

Скоїв ДТП п’яним – в’язниця від 8 до 10 років. Депутати підтримали жорсткі норми

Скоїв ДТП п’яним – в’язниця від 8 до 10 років. Депутати підтримали жорсткі норми

Що зміниться для водіїв, якщо законопроект №7064 буде прийнятий в цілому, та стане законом? Для законослухняних – стане більш безпечно на дорогах. А от для потенційних порушників, які вживаючи алкоголь чи подібні за дією препарати сідають за кермо – з’являться всі шанси відправитись за ґрати. Причому, на доволі серйозний термін – від 8 до 10 років, та бути позбавленим водійських прав на 10 років. Така відповідальність наставатиме у випадках, якщо водій, будучи п’яним, створив ДТП внаслідок якої є постраждалі з важкими тілесними ушкодженнями, загиблий, або кілька загиблих.

Також, якщо водій, позбавлений «прав» раніше за рішенням суду, керував автомобілем у стані алкогольного або подібного сп’яніння, і скоїв ДТП, при якому виникли наслідки, перераховані в попередньому абзаці – йому загрожує позбавлення волі строком на 5 років, і довічне позбавлення водійських прав.

Читайте також:  П’яний водій втікав від поліцейських, а після обклав їх трьохповерховим матом

На голосуванні (4.06.2018) у першому читанні документ отримав 240 голосів «за» та лише один «проти». Отже, імовірно, цей проект невдовзі буде підтриманий і в другому читанні, тобто в цілому, та стане законом. Під час обговорення документа від нардепів звучали пропозиції уточнити міри відповідальності (прибрати термін позбавлення волі «від» і «до», а залишити тільки конкретні значення) та узгодити деякі юридичні «неув’язки». Окремо слід згадати про пропозицію додати у текст законопроекту до другого читання розділ про обов’язкову медичну реабілітацію водіїв, які були затримані за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, за принципами, які діють у країнах із значно нижчим рівнем кількості жертв ДТП.

Джерело: АвтоРіа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів