Екс-керівник коледжу, впійманий на хабарі у тисячу доларів, виграв конкурс на посаду директора

Життя  17 липня 2018 року, 07:36 Ольга Теребінська 9267

На Закарпатті конкурс на посаду директора державного медичного коледжу виграв колишній керівник, якого зловили на хабарі. Причому кримінальна справа за обвинуваченням у хабарництві досі не закрита. Судові засідання постійно переносять.

Липень 2017-го. Прокуратура повідомляє: на хабарі в тисячу доларів затримали директора державного медколеджу в Хусті Закарпатської області. Гроші той нібито вимагав у абітурієнтки - за вступ. Кілька місяців Ярослав Яким був під домашнім арештом, не працював. Але незабаром, залишаючись в статусі обвинуваченого, поновився на посаді директора.

"Повернувся на роботу і встиг сам себе у грудні місяці призначити головою приймальної комісії", - говорить Роман Келемен, громадський активіст.

У суді справу затягують, обурюється громадський активіст. На засідання не являються то адвокати, то прокурори, то сам підсудний, а суддя - і зовсім взяла самовідвід.

У червні цього року у Ярослава Якима закінчився 5-річний контракт. Але він знову подав свою кандидатуру на посаду директора державного медколеджу.

"Яким чином конкурсна комісія допустила особу, яка обвинувачується в отриманні неправомірної вигоди для себе, до конкурсу, наразі нам невідомо", - говорить Роман Келемен, громадський активіст.

Чому ж підозрюваного у хабарництві знову обирають директором, намагаємося дізнатися в коледжі. На дверях кабінету керівника - табличка з ім’ям Ярослава Якима. Його самого на робочому місці ми не застали.

"Нема, у відпустці".

Незважаючи на судову справу, обласний Департамент охорони здоров’я допускає Якима до конкурсу на посаду директора. І більше половини колективу проголосували "за".

"У нас відбувалися вибори директора, ми вибирали директора, він був знову обраний. Колектив вибрав, не я", - говорить Оксана Сливка, в.о. директора Закарпатського державного медколеджу Хуста.

Кандидатуру Якима ще повинні затвердити в обласному Департаменті здоров’я.

"Ми скерували інформаційний лист в Департамент охорони здоров’я Закарпатської ОДА, в якому детально пояснили цю всю ситуацію, яка наразі відбувається, про те, що наразі стосовно даного обвинуваченого триває судовий розгляд справи", - пояснює Марина Безега, прес-секретар прокуратури Закарпатської області.

Чи приймуть до уваги інформацію прокуратури, чиновники охорони здоров’я коментувати відмовилися. Але пообіцяли повідомити в кінці липня - затвердять чи ні підозрюваного у хабарництві на посаді директора медколеджу.

Відео: Закарпаття онлайн

Джерело: Подробности
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0