Життя   • 24 липня 2018 року, 15:225264

Влада Мукачева пропонує селам платити за дітей, які навчаються у місті

Влада Мукачева пропонує селам платити за дітей, які навчаються у місті

Фахівцями управління освіти, молоді та спорту розроблено фінансові нормативи витрат на отримання освітніх послуг у бюджетних закладах Мукачева. Наразі за рахунок міського бюджету в садочках, школах та позашкільних установах утримуються й діти мешканців навколишніх сіл.

З державного бюджету виділяється субвенція виключно на заробітну плату вчителів у школах. Оплата енергоносіїв, зарплати технічних працівників, закупівля обладнання, ремонт в школах забезпечується коштом міського бюджету. Як і утримання садочків та позашкільних закладів освіти. Так, на утримання однієї дитини в садочку бюджет міста виділяє щомісяця 2112 гривень, для утримання школяра в 1-4 класів місто щомісяця виділяє 1108 гривень, для утримання школяра в 5-11 класах місто щомісяця виділяє 727 гривень . Надання послуг позашкільної освіти щомісяця бюджет міста на одного учня виділяє 225 гривень, для надання послуг в СОК ДЮСШ – 1455 гривень, – зазначає Мукачівська міська рада.

Проектом рішення пропонується забезпечити укладання договорів про міжбюджетний трансферт з органами місцевого самоврядування, виходячи з кількості одержувачів послуг.

Також проектом передбачається, що послуги у сфері освіти, та фізичної культури і спорту надаються закладами Мукачева безкоштовно для громадян, які проживають за межами міста Мукачева, тільки за наявності відповідної угоди про здійснення міжбюджетних трансфертів між Мукачівською міською радою та територіальною громадою чи органом місцевого самоврядування. Громадяни, які отримують послуги в закладах Мукачева, але проживають за межами міста Мукачева, у разі відсутності угоди про здійснення міжбюджетних трансфертів між Мукачівською міською радою та територіальною громадою чи органом місцевого самоврядування, мають право самостійно їх оплачувати, виходячи з нормативу , який вказаний в додатку.

Проектом передбачається, що рішення не розповсюджується на дітей, які проживають за межами міста Мукачева та відвідують заклади дошкільної, загальної, середньої, позашкільної освіти та ДЮСШ міста за умови, що їхні батьки або один із них:
- учасник АТО;
- є особами, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, при наявності підтвердження;
- працює в комунальних установах, організаціях та підприємствах Мукачівської міської ради;
- діти – сироти та позбавлені батьківського піклування;
- приватний підприємець, власник приватного підприємства, господарського товариства, які сплачують податки до бюджету міста Мукачева;
- працює у правоохоронних органах, судах, підрозділах Державної
служби України з надзвичайних ситуацій, з’єднаннях, військових частинах і підрозділах Збройних Сил України;
- зареєстрований та проживає у м. Мукачево.

Послуги пропонується зробити безкоштовними і для мешканців сіл, де в ході громадських обговорень прийнято рішення щодо приєднання до Мукачева.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів