Між аптеками – півкілометра, а ліки тільки за рецептом: в Україні готують революційні зміни

Життя  26 липня 2018 року, 10:11 7993

Кількість аптек в Україні може різко скоротитися, а ліки продаватимуть лише за рецептом.

Це випливає з проекту правок до Закону “Про лікарські засоби”, який нардепи зареєстрували у Верховній Раді.

Відповідно до запропонованих норм, ліки дозволять продавати тільки в аптеках і аптечних пунктах, які можна буде відкривати не ближче півкілометра одна від одної. Також в разі прийняття закону скасують аптечні мережі: окремим підприємцям дозволять тримати лише одну аптеку, а компаніям – не більше чотирьох і лише в рамках однієї області.

Всього вісім аптек дадуть відкрити фірмам тільки в тому випадку, якщо вони займаються виробництвом ліків. При цьому засновників у фірми-аптеки має бути не менше трьох, і у них не повинно бути інших аптек.

Якщо ж підприємець захоче відкрити свою аптеку, він повинен мати освіту магістра за спеціальністю “Фармація”, а продавати таблетки можна буде тільки дипломованим провізорам.

Самі автори документа вважають, що сьогодні аптечні мережі підвищують ціни на ліки, користуючись своїм домінуючим становищем на ринку.

Деякі з вимог не застосовуються до юридичних осіб, єдиним засновником (учасником) яких є орган державної влади або орган місцевого самоврядування, які безпосередньо здійснюють господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Зокрема, це стосується освітніх вимог до учасників (акціонерів) юридичних осіб.

Джерело: Фінанси.юа
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 2