Життя   • 7 серпня 2018 року, 07:466455

У цьому винні заробітчани: у НБУ зробили неочікувану заяву

В Україні через трудову міграцію може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічне зростання.

Уже зараз підприємці відзначають брак кваліфікованих кадрів, що в першу чергу пов’язано з виїздом українців в Польщу та інші країни.

"Один з основних ризиків базового сценарію – продовження відтоку робочої сили з України. Це буде високими темпами створювати подальше підвищення диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці", – пояснюють в інфляційному звіті НБУ.

На українському ринку праці вже зараз виникли проблеми. За оцінками Національного банку, нарощувати темпи виробництво в тому числі заважає трудова міграція. Найбільше проблеми відчуваються в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв’язку.

Читайте також:  Заробітчани за минулий рік перерахували в Україну більше 9 мільярдів доларів

"За даними обласних служб зайнятості в Польщі, майже 50% трудових мігрантів з України подали в 2017 році заяви на працевлаштування саме в цих видах діяльності", – пояснюється у звіті НБУ.

Згідно зі звітом Міжнародної організації праці, більшість українців їде на заробітки в Польщу. Там вони знаходять низькокваліфіковану роботу. Левова частина мігрантів працює без офіційного працевлаштування, а, значить, втрачає право на пенсію в Україні.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів