Нещасний випадок на роботі: чоловіка знайшли мертвим

Життя  12 вересня 2018 року, 08:27 5716

Нащасний випадок із смертельним наслідком стався з працівником ТДВ "Перечинський ЛХК". Після проведення спецального розслідування члени комісії дійшли висновку, що нещасний випадок таки пов’язаний із виробництвом.

Винуватцями нещасного випадку визнали головного енергетика підприємства, майстрів електродільниці та дільниці підприємства, а також безпосередньо самого потерпілого, адже чоловік розпочав виконання робіт підвищеної небезпеки без отримання відповідного розпорядження (наряду) від керівника.

"Електромонтер Перечинського лісохімкомбінату мав за плечами 14 років стажу, – зазначає начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош. Зазвичай саме ті, хто впевнені у своїх знаннях і професіоналізмі, й переоцінюють власні можливості".

Обставини того дня, 10 червня, складалися так, ніби попереджали про майбутню небезпеку. Це була неділя. Обидва  головні енергетики підприємства відпочивали, а начальник електродільниці перебував у відпустці. Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування 33-річний житель села Тур’я Пасіка Перечинського району С. мав вийти у другу зміну.

Читайте також:  В області стався нещасний випадок: молодий чоловік знаходиться в комі

Ще зранку йому зателефонував майстер і попросив вийти на роботу трохи раніше, пояснивши, мовляв, інший електромонтер – його колега дуже втомлений, бо відпрацював дві зміни поспіль. Чоловік погодився.

Близько 15 години на комбінаті стався перепад напруги, внаслідок чого частина електрообладнання зупинилась. Про це електромонтер С. довідався при вході до лісохімкомбінату. Запуск частотних перетворювачів технічно можливий лише вручну, тому майстер електродільниці, знову ж у телефонному режимі, дав усне  розпорядження  обом електромонтерам усунути неполадки.

Після запуску насосної станції, вентилятора, чоловікам доручили полагодити кран. Однак при перевірці, машиніст крану повідомив: вибиває лінійний автоматичний вимикач. Електромонтер С. вирішив піднятися на кран, аби на місці з’ясувати причину несправності. Тим часом його колега подався ремонтувати деревообробний верстат. Через якийсь час кранівник піднявся до кабіни і виявив непритомного та закривавленого колегу-електромонтера.

На місце події невдовзі прибули медики "швидкої допомоги", начальник дільниці, бригада аварійної служби. На жаль, лікарі лише констатували смерть людини.

Комісія з розслідування нещасного випадку встановила, що появі трагедії передували організаційні та психофізіологічні  причини, в основі яких порушення вимог низки нормативно-правових документів з охорони праці та промислової безпеки. За наслідками розслідування складено план заходів щодо усунення причин настання цього нещасного випадку.

Нагадаємо, на горі Драгобрат сталася трагедія. Під час роботи загинув чоловік.

Новини від "PMG.ua" у Viber. Підписуйтесь на наш канал.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0