Життя   • 13 вересня 2018 року, 20:431020 ФОТО, ВІДЕО

Житель Мукачівщини відзначив свій 100-річний ювілей

Закарпаття багате на довгожителів. Сто років сьогодні відзначив Ілля Бровді, з селища Кольчино, що на Мукачівщині. 

Народився 13 вересня 1918 року. Чоловік каже, що застав часи Австро-Угорщини, проте нічого з того періоду не пам’ятає. А от Чехословаччину, період Другої світової та Радянський час чоловік пам’ятає чудово.

Найкраще, з його слів, жилося за Чехословаччини. А потім знову прийшли угорці. У той час двічі отримував повістку до війська: раз у 38-му, а потім у 44-му. За кілька днів до перемоги навіть потрапив у полон. Проте невдовзі був звільнений.

За радянського часу працював на залізниці, а ще – багато малював. Ювіляр розповідає: ніколи не вчився в спеціалізованих художніх навчальних закладах, проте природній хист і любов до пензля у його роботах відчуваються по сьогодні. Нині пан Ілля вже не малює. Ділиться: погано бачить.

На святі ж про велике художнє минуле довгожителя свідчили картини, які оточували ювіляра, а також тематична випічка, яку спеціально для нього зробили родичі, друзі та знайомі,, які цього дня завітали до Кольчина, щоб привітати іменинника. Зібралося їх чимало. Серед присутніх –  художники, громадські діячі,  представники влади, а також чимало родичів з-за кордону. Привітали іменинника і від імені народного депутата України Василя Петьовки – ювіляр отримав цінний подарунок та побажання щасливих років

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів