Життя   • 5 жовтня 2018 року, 09:473405 ФОТО

Двох закарпатців запросили на зустріч із Петром Порошенком

Під час зустрічі з працівниками освітньої галузі з нагоди Дня працівника освіти Президент Петро Порошенко вручив освітянам державні нагороди. «Найщиріші вітання з вашим професійним святом. Вдячність, яку я хочу висловити вам, а у ваших особах і всім вітчизняним українським освітянам, за бездоганне виконання найвідповідальнішої місії. Ця місія є виховання молодого покоління. Виховання майбутніх українців, які виросли, виховувалися за часів незалежної України і точно, я в цьому абсолютно переконаний, житимуть в Україні як члені Європейського Союзу», – звернувся до присутніх Глава держави.

Серед учасників зустрічі і закарпатці – випускник Сокирницької загальноосвітньої школи I-III ступенів, лауреат «Олімпіади геніїв» у США, переможець міжнародних конкурсів та олімпіад винахідник Валентин Фречка та його науковий керівник – вчителька хімії та екології Сокирницької ЗОШ Ольга Сабадош.

Президент наголосив, що глибока шана до вітчизняних педагогічних традицій не заперечує потреби у надзвичайно глибоких змінах.
«Понад чверть століття Україна чекала на прогресивну та ефективну освітню реформу. Мріяла про неї. Складалося багато планів, але вимушені були чекати. І от, нарешті, ми розпочали втілення в життя концепції «Нова українська школа», – наголосив Петро Порошенко. При цьому Президент запропонував тим, «хто надягає чорні окуляри і не бачить змін, хто каже, що нічого не відбувається», відвідати школу особисто, поспілкуватися з батьками та дітьми.

Читайте також:  Закарпатський школяр-винахідник Валентин Фречка здобув золоту медаль на престижній олімпіаді у США

Як зазначили у прес-службі Закарпатської ОДА, Глава держави підкреслив, що головна мета реформи – забезпечити доступ до якісної сучасної освіти усім громадянам.

«У такі моменти почуваю себе дуже піднесено і не шкодую ні на хвильку, що залишився в Україні – є до чого прагнути, є умови і є результати вже проробленої роботи. Ми реально стоїмо на шляху кардинальних змін, які відбуваються вже давно, проте у нашій обстановці цей момент важко вловити, – написав на своїй сторінці у мережі Facebook Валентин Фречка. – Також, відповідно до Указу Президента, я був залучений до дискусії з питань освіти та її комфорту, зокрема навчального процесу, олімпіад, тощо. Регламентовано 5 хвилин, про найголовніше було сказано за 3. Не оминув я і тему національної ідеї, яку критично потрібно поширювати, і як на мене, стосується вона безпосередньо освіти. З неї починається державотворення, безпека, економічна стабільність, здоров’я нації, наше місце у світі. Я був вражений відвертою щирістю президента і бажанням продовжити дискусію у відсутності охорони. Мені не соромно заявити, що я українець, і що я беру участь у формуванні нашої країни!»

Нагадаємо, названі прізвища трьох найкращих закарпатських випускників.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів