Життя   • 31 жовтня 2018 року, 14:239270

31 жовтня: яке сьогодні свято та що не варто робити у цей день

 31 жовтня вшановують святого Луку та відзначають Хеловін або надвечір’я Дня всіх святих

Сьогодні, 31 жовтня, вшановують святого Луку – сподвижника апостола Павла. Святий Лука є автором одного з чотирьох Євангелій і Діянь святих апостолів. Також у цей день святкують "надвечір’я Дня всіх святих". Це свято називають Хеловіном або Відьомською ніччю. Святкують його в ніч проти 1 листопада.

Святого Луку вважають заступником живописців та лікарів. В народі вірили, що Лука позбавляє від "семи недуг". За повір’ям, євангеліст виводить із людини кволість та дає їй силу.

Традиційно, 31 жовтня до святого звертаються з молитвами. Люди просять здоров’я, довіру та міцність стосунків у сім’ї. Також святому моляться про збереження озимих посадок і дерев від лютих зимових морозів. У Луків день стараються не вживати гостру їжу. Вважають, що гостра їжа може завадити людині виздоровіти, якщо вона є хворою.

Іменини 31 жовтня святкують: Йосип, Юлій, Лука, Марина, Злата, Юліана, Гаврило, Давид, Юліан, Семен.

Народні прикмети 31 жовтня:

  • Якщо на Луків день сніг не випав, то зима прийде не скоро.
  • Якщо 31 жовтня роги місяця дивляться на північ – буде сухо. Якщо вони повернуті на південь – дощитиме. Якщо місяць каламутний і блідий, то буде дощ і сніг.
  • Якщо на Луків день із вишні ще не опало листя, то сніг випаде нескоро.
  • Якщо цибуля має багато лушпиння, зима буде лютою, а якщо цибулиння небагато, то й зима буде м’якою.

Читайте також:  Хеловін: чи святкують його закарпатці

Крім того, сьогодні відзначають надвечір’я Дня всіх святих або Хеловін. На Закарпатті до цього свята ставляться по-різному. Але серед молоді воно набуває дедалі більшої популярності.

Що не можна робити на Хелловін

  •  Вікна і двері обов’язково треба закрити, щоб не накликати біду.
  • Якщо вночі на Хелловін в будинку ви побачили павука, не можна його вбивати, оскільки вважається, що таким чином родич, який помер намагається попередити про небезпеку. Щоб позбутися павука, пройдіть по всьому будинку з запаленою свічкою, щоб очистити приміщення.
  • За повір’ям у ніч з 31 жовтня на 1 листопада не можна залишати в будинку чорного кота, адже він може принести нещастя для всієї сім’ї.

Що можна робити на Хелловін

  • У цей день варто прикрасити будинок свічками, гарбузами і горіхами, оскільки вони можуть відігнати злих духів і принесуть удачу в дім.
  • Поставити гарбуз із запаленою всередині свічкою і поставити навпроти вхідних дверей.
  • На Хелловін бажано завітати до сусідів на чай з частуваннями. У цю ніч мертві повертаються та бродять там, де провели більшу частину свого життя, в пошуках тепла та їжі. Треба зробити так, щоб живі були схожими на мертвих. Якщо сусіди будуть легко реагувати на гостей, тим задоволенішими будуть духи.

Нагадаємо, у Мукачеві відзначатимуть День святого Мартина. Оприлюднена програма свята.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів