Життя   • 12 листопада 2018 року, 16:58584

Чоловік залишив без газу дев’ять сусідських квартир

В Ужгороді на вулиці Легоцького чоловік залишив без газу дев’ять сусідських квартир

Вчора, 11 жовтня, о 21:32 в аварійно-диспетчерську службу ПАТ «Закарпатгаз» надійшло повідомлення від мешканця будинку № 11 по вулиці Легоцького в Ужгороді про можливу аварійну ситуацію. Бригада служби «104», що прибула за місцем виклику, 

Впродовж багатьох років споживач оселі, де було виявлено втручання у газорозподільну мережу, вважав за норму використовувати природний газ для приготування їжі та підігріву води (адже там встановлено тільки газову плиту), але при цьому розраховуватися за спожитий ресурс – не поспішав. Станом на жовтень 2017-го року він встиг накопичити борг за спожите блакитне паливо на суму понад 23,8 тис грн – за що і було припинено газопостачання, а справу щодо стягнення заборгованості передано до суду.

Читайте також:  Кабмін підняв ціну на газ для населення

Самовільно втрутившись в газову мережу, споживач поставив під загрозу життя власної родини, а також здоров’я, добробут та життя сусідів. «Систематично порушуючи усі існуючі норми та правила, споживач неодноразово втручався у газову мережу для того, щоб відновити газопостачання після його припинення за борги. У неділю, 11 жовтня, фахівці аварійної служби «104» отримали виклик від мешканців під’їзду. Вони скаржилися на те, що з оселі, в якій перекрито газопостачання надходять звуки, типові для механічних робіт на газопроводі. Як виявилося, споживач вирішив вчергове відновити собі газопостачання, яке раніше вже було припинено механічним шляхом. Громадянин Ч. відпіляв ділянку газопроводу ножовкою та приєднався до газопроводу звичайним резиновим шлангом. Прибувші за викликом аварійники виявили грубе порушення правил безпеки. Як наслідок – загазоване приміщення (через виток газу на стику газопроводу та резинового шлангу). Внаслідок самовільного втручання у систему газопостачання без газу тимчасово залишилося 9 квартир вищезазначеного будинку. Даний факт задокументований із проведенням фотофіксації на місці події», – каже головний інженер ПАТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.

Така необачність та свідоме втручання у газову мережу могли призвести до серйозної аварійної ситуації, в якій могли постраждати не тільки мешканці оселі, а й їх сусіди. Станом на жовтень заборгованість споживача за даною адресою становить вже майже 36 тис грн, без врахування вартості відшкодування за роботи з припинення й відновлення газопостачання.

Нагадаємо, днями на Виноградівщині вибухнула газоповітряна суміш. Двоє людей постраждали.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів