Життя   • 16 листопада 2018 року, 11:12521

Ректора Закарпатського угорського інституту викликали в СБУ

Ректора Закарпатського угорського інституту Ілдику Орос викликали в СБУ

Виклик до Закарпатського управління Служби безпеки України пов’язаний з її виступом у Будапешті на урочистостях з нагоди чергової річниці антирадянської революції 1956 року.

Ректору ЗУІ, депутату обласної ради 13 листопада зателефонували з СБУ і запропонували у зручний для неї час з’явитись в управління для надання роз’яснень у зв’язку з тим, що на її ім’я надійшла заява від одного з депутатів Верховної Ради.

Наступного дня Ілдика Орос разом зі своїм адвокатом відвідала Закарпатський підрозділ СБУ. Прізвище заявника їй не повідомили. Службу безпеки цікавило, хто запросив її на урочистості, якою була мета її виступу на мітингу-реквіємі і який вплив промова мала на присутніх. Також керівника угорського вишу попросили більш детально пояснити, що вона розуміє під своїми висловлюваннями в Будапешті.

Читайте також:  Прем’єр Угорщини Віктор Орбан відмовився від співпраці з чинною владою України

Ілдика Орос розповіла, що отримала персональне запрошення на церемонію, на якій озвучила власні міркування. До виступу спонукали не приховані мотиви, а це була святкова промова, яку опублікували на порталі "Kárpátalja.ma" українською, угорською та англійською мовами.

"Це були мої особисті думки, які озвучила. Про що хотіла, те сказала. До промови додати щось, ні відняти не хочу. Кожен може сприймати її, як забажає", – заявила Ілдика Орос.

Як раніше писало інтернет-видання "PMG.ua", угорський політик був "спостерігачем" на псевдовиборах на Донбасі.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів