Життя   • 30 листопада 2018 року, 08:232795

"Закон для депутатів? За елітний "Mercedes" замість 12 тисяч євро платитимуть – 546 євро", – експерт про розмитнення

Експерт вважає, що депутати знизили вартість розмитнення авто для себе

Нові нормативно-правові акти для зниження вартості розмитнення доступних автомобілів для українців не набагато здешевлять авто на єврономерах. Натомість для авто преміум класу акциз суттєво знизився.

Про це зазначив експерт з інвестицій та прогнозування European Analytical Centre Вадим Бардась.

За його словами, розмитнення подешевшає на 25-30%, залежно від типу та об’єму двигуна, в порівнянні з попереднім нормативним полем. Власникам автомобілів на іноземній реєстрації за новими правилами доведеться заплатити від 100% до 300% вартості такого авто у Європейському союзі.

Він акцентував: "До цих значень ще додається надуманий владою штраф за порушення транзитного режиму авто в розмірі 8,5 тисяч гривень, тоді як відповідно до правил міжнародного правого режиму такого порушення не відбувається. Наприклад, якщо раніше за розмитнення легкового автомобіля Renault Laguna 2004 року з дизельним двигуном потрібно було заплатити більше 4 тисяч дорларів, то за новими правилами доведеться викласти 3 тисячі".

Читайте також:  На Закарпатті розмитнили перший автомобіль на єврономерах

"Разом із тим, народні депутати в рази знизили вартість автомобілів для себе – йдеться про авто преміум класу. За старими ставками акциз на Mercedes-Benz S-Class, що дуже популярний серед нардепів, з мотором об’ємом 3982 кубічних сантиметрів складає 8,8 тисяч євро. За новою формулою він скоротиться до 392,2 євро. На Land Cruiser 200 з мотором об’ємом 4608 кубічних сантиметрів старий акциз – 10,1 тисяч євро. За новими правилами він дорівнює 460,8 євро. Для Mercedes-Benz G-Class з мотором об’ємом 5461 кубічних сантиметрів, відповідно зниження до 546,1 євро з 12,06 тисяч євро", – порахував Бардась.

Серед плюсів нового законодавства про розмитнення експерт назвав цільове спрямування відповідних платежів з власників авто на іноземній реєстрації до Пенсійного фонду, що знизить дотаційне навантаження на державний бюджет.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів