Життя   • 7 грудня 2018 року, 10:592175

Українці зможуть змінити свого оператора без зміни номера мобільного

В Україні має запрацювати послуга MNP, завдяки якій українці зможуть змінити свого оператора без зміни номера мобільного

Із 1 травня 2019 року в Україні має запрацювати послуга MNP, що дасть змогу абонентам стільникового зв’язку змінити свого оператора без зміни номера. Про це заявив виконавчий директор ДП "Український державний центр радіочастот" Вадим Гулько.

"Усі оператори виявляють велику активність у підключенні до цієї послуги. Якщо говорити про нашу ділянку роботи – це про центральну базу даних, то на сьогодні все обладнання закуплено, програмне забезпечення теж закуплено. Зараз іде підлаштування програмного забезпечення під Україну і наші вимоги", – зазначив Гулько.

Читайте також:  Закарпатець створив цікавий мобільний додаток

Крім того, зауважили в УДЦР, до запровадження послуги належить пройти ще один важливий етап – створення системи захисту та переведення всіх персональних даних у коди.

До 1 лютого всі мобільні оператори зобов’язані створити локальні бази даних та під’єднати їх до загальної, яку вестиме УДЦР. Однак, як уточнюють в УДЦР, наповнення самої бази даних залежатиме від популярності послуги в Україні.

Старту послуги також передуватиме тримісячне тестування. Як зазначають в УДЦР, популярність самої послуги передбачити важко, оскільки у світі є країни, де послугою з перенесення абонентських номерів скористалося менше 1% населення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів