Життя   • 11 грудня 2018 року, 08:51492

Ринки Мукачева і району перевірятимуть на предмет законності продажу ялинок

На Мукачівщині оголошено операцію "Новорічна ялинка"

Наближаються новорічні і Різдвяні свята. Обов’язковим атрибутом цих радісних, веселих торжеств є новорічна красуня – ялинка. 

Дуже важливо, щоб придбана ялинка була заготовлена в законний спосіб, з спеціальних плантацій новорічних ялинок або шляхом зрідження молодих насаджень, де не буде заподіяно шкоди лісовим насадженням. Щоб кошти від їх реалізації пішли на розвиток лісогосподарської галузі, а не в кишені браконьєрів-лісогубів, – йдеться у повідомленні лісівників.

Традиційно в грудні на Мукачівщині буде проводитись операція «Новорічна ялинка», в рамках якої створені спеціальні рейдові групи і складено план проведення рейдів. Перевірятися будуть не тільки лісові господарства області, а й законність продажу на ялинкових ринках і в інших місцях реалізації новорічних красунь.

Читайте також:  У центрі Мукачева встановлюють новорічну ялинку

Сьогодні відпуск заготовлених лісокористувачами ялинок дозволяється тільки при наявності на їх зрізі (зрубі) відпускного (товарного) клейма з незмивною фарбою, спеціального чипа, який кріпиться на стовбур хвойного дерева, і з обов’язковою видачою супровідних документів. Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по території області є товарно-транспортна накладна встановленого зразка з відповідними позначками, хто відвантажив зелений товар, з якого лісогосподарства.

За самовільну рубку однієї новорічної ялинки передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.65 КУАП у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів громадян ( 85-170 грн) та відшкодування шкоди заподіяної лісу діаметром пенька до 10 см – 453,99 грн (відповідно від 10,1 до 14,0 см – 799,86 грн, від 14,1 до 18,0 см – 2053,71 грн).

Альтернативою живої новорічної ялинки може бути і так звана «штучна» ялинка, використання якої не приносить шкоди живим зеленим насадженням.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів