Життя   • 18 грудня 2018 року, 14:505603

"На кордоні ведуться обшуки, шукають угорські закордонні паспорти", – Іштван Грежа

"На кордоні ведуться обшуки, шукають угорські закордонні паспорти", – куратор Угорщини по Закарпаттю Іштван Грежа

Сьогодні на Закарпатті відбулася зустріч із угорськими дипломатами, під час якої обговорювали важливі питання. Іштван Грежа розповів про підсумки обшуків в угорському благодійному фонді "Закарпатський центр економічного розвитку "Еган Еде", проти якого Служба безпеки України розпочала провадження за підозрою у сепаратизмі.

"На жаль, це не закінчилося. Коли я кажу, що тепер певна тиша у конфлікті між двома країнами, то враховую і той факт, що майже усіх підприємців, які отримали через фонд "Еган Еде" фінансову допомогу, знайшли представники СБУ", – заявив угорський дипломат відповідальний за Закарпаття.

Читайте також:  СБУ порушила кримінальну справу проти угорського фонду, який діє на Закарпатті, за підозрою в сепаратизмі

Угорський урядовець бідкається: “На кордоні майже всіх угорськомовних депутатів Закарпаття, навіть депутатів сільських рад, якщо вони угорці, зупиняють окремо. Ведуться якісь обшуки, шукають угорські закордонні паспорти. Тобто – це подвійна гра і на сьогодні”.

За словами уповноваженого міністра по Закарпаттю в угорському уряді Іштвана Грежі, попри це велику програму економічної допомоги продовжать. “Програма угорського уряду не тільки для Закарпаття, а й по всьому Карпатському басейну, по всіх регіонах, де проживають угорські меншини. На Закарпатті приблизно три тисячі двісті підприємців отримали якусь фінансову безповоротну допомогу від угорського уряду і це ми продовжимо. Ми не зупиняємося на цьому”, – резюмував уповноважений.

Нагадаємо, закарпатські угорці отримують від благодійного фонду сусідньої країни величезні кошти на розвиток туризму.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів