Життя   • 24 грудня 2018 року, 09:52810

Українцям пояснили, чому виникають затримки в оформленні "євроблях"

У Державній фіскальній службі пояснили, чому виникають затримки в оформленні "євроблях"

Останнім часом при розмитненні "євроблях" виникають чималі затримки. Як зазначили у Державній фіскальній службі, не всі громадяни при розмитненні своїх автомобілів з іноземною реєстрацією подають своєчасно необхідні документи. Саме тому у зонах митного контролю накопичується значна кількість таких автомобілів.

За словами заступника начальника управління організації митного контролю Департаменту організації митного контролю та оформлення ДФС Олени Мошинської, станом на 18 грудня через відсутність попередньої митної декларації у пунктах пропуску стояло 230 транспортних засобів (із них більше тижня – 44). Таку декларацію мають подати ті громадяни, які в’їжджають в Україну із-за кордону.

Олена Мошинська

"Громадянин, який в’їжджає в Україну і планує оформити цей автомобіль у вільний обіг, повинен спочатку подати попередню митну декларацію, резервуються кошти і лише після цього його пропустять із пункту пропуску до митниці призначення. Якщо попередня митна декларація не оформлена, то громадянин мусить стояти і чекати. Для тих транспортних засобів, які вже знаходяться в Україні в режимі тимчасового ввезення або транзиту, ПД не подається, оскільки необхідно одразу подавати декларацію в режим імпорту", – пояснила Олена Мошинська.

Читайте також:  Власники "євроблях" вигадали спосіб як не розмитнювати автомобілі

Для оформлення автомобілів, які були ввезені в режимах тимчасового ввезення чи транзиту, виїзд за кордон не є обов’язковим, проте необхідно подати митниці належні документи. Лише якщо без виїзду із України документи не отримати, то доведеться їхати.

"Громадянин із ТЗ заїжджає в зону митного контролю і тільки після цього починає з’ясовувати, що йому необхідно робити, які зібрати та подати документи. Громадянин повинен спочатку все з’ясувати, а вже потім заїжджати", – підкреслила Олена Мошинська.

Вона зазначила, що частина декларацій не оформлюється через відсутність коштів на рахунку митниці. Адже ТЗ не може бути оформлений, якщо громадянин не перерахував кошти у повному обсязі. Транспортний засіб, який був зареєстрований за кордоном, обов’язково має бути знятий з реєстрації. 

Через відсутність документів або відомостей митне оформлення автомобілів з єврономерами інколи займає більше часу, ніж очікують громадяни. "Є випадки оформлення автомобілів хвилин за 30, а є й ті, які стоять по декілька днів. Оскільки декларант декларацію подав, а документи всі не подав і просить час на надання додаткових документів, то митниця звичайно чекає. Тому тривалість оформлення різна", – зазначила чиновниця. 

Як раніше писало інтернет-видання "PMG.ua", закарпатець розповів, як розмитнив "євробляху".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів