Життя   • 25 грудня 2018 року, 12:37538

Одна з країн ЄС стурбована можливим відтоком заробітчан до Німеччини

У Польщі стурбовані можливим відтоком українських заробітчан до Німеччини

Можливий відтік українських робітників з Польщі до Німеччини може негативно позначитися на польській економіці. Про це попереджають у Спілці підприємців і роботодавців Республіки.

Польські бізнесмени стурбовані тим, що 19 грудня уряд ФРН затвердив проект закону про імміграцію, який передбачає скасування з 2020 року пріоритету для громадян Німеччини та інших країн Євросоюзу при прийомі на роботу. Якщо його схвалить Бундестаг, кваліфіковані працівники з України отримають можливість легально працевлаштуватися в Німеччині.

Фахівці підрахували, що польський ринок праці залишать півмільйона українців, негативний сценарій передбачає, що їх буде вдвічі більше.

Читайте також:  Одна із найбагатших країн Європи відкриє ринок для українських заробітчан

Зараз у Польщі мешкають майже два мільйони українців, більшість із них – трудові мігранти, лише кілька сотень звернулися за притулком.

Польський бізнес давно страждає від постійної міграції громадян в інші, більш заможні країни ЄС, у тому числі Велику Британію. Рівень народжуваності в Польщі становить 1,3 дитини на одну жінку, це вкрай низький показник.

З огляду на це, Союз підприємців і роботодавців Польщі закликає уряд залучати більше іноземних робітників і сприяти наданню громадянства.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів