Кілька релігійних громад Закарпаття хочуть перейти із УПЦ Московського патріархату в Православну церкву України

Життя  16 січня 2019 року, 07:56 1328 ВІДЕО

Процес переходу релігійних громад від Московського патріархату до Православної Автокефальної Церкви України розпочався 3 роки тому, ще до отримання Україною Томосу. Про це в ефірі телепроекту “Тема дня” на телеканалі Суспільного мовлення UA: ЗАКАРПАТТЯ заявив Єпископ Мукачівський і Карпатський Православної Церкви України, керуючий Карпатською єпархією Віктор Бедь.

«На теренах Закарпаття у період до проведення Всеукраїнського Помісного Православного Собору був шлях переходу повного або часткового у 5-ти релігійних громадах: релігійна громада на честь Кирила і Мефодія в Ужгороді в 2015 році, релігійна громада на честь князя Володимира та княгині Ольги у 2016 році в Ужгороді, часткові переходи були зроблені в селі Ганичі Тячівського району в 2017 році, також в селі Нересниця Тячівського району перейшли до нашої єпархії в 2017 році, і частковий перехід відбувся в Берегові ще у 2016 році», – розповів Єпископ Мукачівський і Карпатський Православної Церкви України, керуючий Карпатською єпархією Віктор Бедь.

Після Об’єднавчого Собору, який відбувся 15 грудня, Храм Святого Стефана у селі Минай першим на Закарпатті увійшов до Української помісної церкви. Раніше ця церква належала до Мукачівської єпархії УПЦ МП.

Читайте також:  Перша закарпатська парафія приєдналась до Православної Церкви України

«Як тільки ми почули про рішення щодо надання Томосу Україні, то наступного дня, після служби зробили збори і одноголосно перейшли з Московського патріархату в помісну Православну Церкву України», – розповів протоієрей Православної Церкви України Степан Біляк. – «Зараз в роботі єпархії не відбулося значних змін. До нас почали приходити більше людей, вони відвідують наші богослужіння. Мають настрій мати свою незалежну церкву в Україні».

За словами Єпископа Мукачівського і Карпатського Православної Церкви України, керуючого Карпатською єпархією Віктора Бедя, перейти від Московського патріархату виявили бажання релігійні громади Воловецького, Рахівськго, Мукачівського та Міжгірського районів, а також Ужгорода.

Більше інформації на відео Суспільного мовлення UA: ЗАКАРПАТТЯ.

 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0