"Думав, що тут буде, як в Європі": врятований німець розповів, як заблукав у горах Закарпаття

Життя  26 січня 2019 року, 21:47 Алла Пасс 2645 ВІДЕО

Майже добу розшукували на Закарпатті туриста з Німеччини. Мірко Барч спустився з Драгобрату і пішов у невідомому напрямку.

Читайте також:  Закарпатські рятувальники у горах знайшли лижника з Німеччини

Дводенні пригоди 47-річного чоловіка з Німеччини закінчилися тільки сьогодні. Неушкодженого рятувальники зводять із гори. Майже тиждень іноземний гість катався на Драгобраті, в останній день вирішив спуститися сам і заблукав. Він каже, що на гору раптом впав туман, пішов сильний сніг, за кілька метрів нічого не було видно. Він вийшов до урочища з річкою в пошуках порятунку. Далі йшов берегом, а де й просто водою, і пройшов майже 20 кілометрів. "Я вирішив спускатися річкою – не йти вгору. Але я німець. І думав, що як і в Європі, за поворотом обов’язково буде якась хата або навіть село. А тут нічого! Місцями довелося йти навіть по воді. Ось така була глибина. Кілька разів я падав. І води було по пояс", - розповів Мірко. 

Дорогою німець покинув лижі, бо в них іти було вже неможливо, а нести – важко. Об каміння розбив лижні черевики. У ніч вирив собі в снігу яму для спання, але вчасно зрозумів, що замерзає. Рятувальники кажуть, що Мірко прийняв єдине правильне рішення – йти, не зупиняючись. А от проблемою в пошуку стало те, що чоловік нікого не попередив, де збирається кататися. "Ми по веб-камерах тільки побачили, на якому підйомнику він піднявся. Тільки так ми визначили, куди він пішов", - розповів керівник гірської пошуково-рятявально частини у Закарпатській області Олександр Гуляк.

Читайте також:  У горах зник лижник. Його шукали всю ніч

За кілька годин рятувальники знайшли Міркові лижі, але більше не було жодного сліду – їх миттєво засипав сніг. Шукаючи, люди важили власним життям – мало самі не потрапили під дві лавини. Перед ними були десятки напрямків пошуку, однак інтуїція підказала, що німець піде річкою вниз. "Якщо б ми сили розкидали в усіх напрямках, людини тут не було б", - визнає Гуляк. Тільки наступного дня під вечір рятувальники знайшли туриста. "Йдучи, ми кидали петарди. Він почув вибухи. Каже, це було стимулом для нього зібрати останні сили. Він кричав "рятуйте!". Ми бачимо: чоловік весь такий сніжний, мокрий, тремтить", - розповів керівник Рахівського гірничого пошуково-рятувального відділення Дмитро Боклажук.

Рятувальники відвели Мірко в хижу лісника та напоїли гарячим чаєм. Там вирішили, щоби знову не зірвати випадково лавину, заночувати в горах. Нині іноземець визнає – ще однієї ночі в зимових Карпатах не пережив би. Свої помилки визнає і радить екстремалам: "Ніколи-ніколи не йдіть у гори самі! Особливо, якщо ви на незнайомій території", - каже німець. 

Нагадаємо, що рятувальники попереджали іншим трьом туристам про можливість снігової лавини. Як наслідок, туристів накрила лавина, і один з лижників загинув.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0